Kolottavat nivelet.

nämäsä

Kyselisin tämmöistä asiaa että jos muillakin ois samantapaista oireilua. Sairastan MS:ä ja kyseinen vaiva on sormien nivelissä ja ei meinaa parantua millään,ei voi välillä koskea mihinkään/hankaloittaa pirullisesti työssäkin.
Vaiva tuli kuin kirkkaalta taivaalta ja on kestänyt jo viikkoja,työ on osittain sellaista että myös osasyynä vaivojen alkamiseen?

2

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös mäsä

      itte oon ihmetellyt samaa viikon verran ja työ saattaa mullakin vaikuttaa.

    • MiunMäsä

      Autohommissa,ja näköjään tuo ratin puristelu alkanut vaikuttaan niveliin,ei ole väliä, onko kesä tai talvi ilmasto.
      Viikon kun saa olla lomalla,niin kerkee parantuun jotenkuten... Oiken kun on pakko pärjätä, on tuo jääsalva tuonut hetken helpotuksen,kun on kunnolla hieronnut käsiin.

      Ei minullakaan vuosi takaperin näin kovin oireillut, oisko pieniä pahenimisia päällä? Pehmeitä sormikkaita kun on pitänyt,on saanut jonkunlaisen helpotuksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4876
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2905
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2689
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2260
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1742
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1671
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe