Srk:n mopoajelu 8.9

Hämeenlinna-Vanajan seurakunta järjestää ensimmäistä kertaa kaikille vapaan mopoajelun. Lähtö huomenna eli keskiviikkona 8.9 Hätilän kirkolta osoitteesta Tuomelankatu 19. Mukaan voi tulla myös kevarilla tai isommilla.

Tällä kertaa ajetaan maaseudulla lenkki. Lähdetään Aulangon kautta ja ajetaan Rahkoilasta Parolaan ja sieltä vähän syrjempään. Matkaa tulee vähintään 30km, jos lyhennetään reittiä. Muutoin noin 100 km jolloin käydään Pirttikosken lintutornilla.

Mukaan voit tulla ilmestymällä paikan päälle ja mieluusti liittymällä tapahtuman yhteisöön facebookissa:
http://www.facebook.com/event.php?eid=128873930493124
Löytyy myös nimellä "Seurakunnan mopoajelu". Mukana ajelulla on aina vähintään yksi nuorten kanssa paljon työskennellyt aikuinen. Ajeluja järjestetään niin pitkälle syksyyn kuin tarkenee.
Yhteyshenkilönä Timo Jauhola 0500 711141

Tervetuloa mukaan!

3

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virimöpö

      Ajetaa Hyvinkään kohal niin että hippulat vinkuu eikä väistetä ketään.

      • kumarrus

        Ei kai ole turhaa ajelua usean kymmenen mopoiljan laumassa valtatiellä alinopeutta tai vielä törkeämpää kevyenliikenteen väylällä ja siihen apinalaumaan mahtuu aina joku idiootti joka villitsee muut tekemään käsittämättömiä päättömyyksiä vai onko srk:n väki oikeasti näin sinisilmäistä.
        Vaikka tämmöinen joukkoajelu olisi miten valvottua niin samoilla mopoilla ne lapsukaiset sinne joukkotapahtumaan hakeutuu pienemmissä ryhmissä ja sieltä pois. Siellä se tampiotouhu näkyy ja kuuluu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      92
      1135
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      948
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      896
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      282
      685
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      80
      679
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      631
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      576
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      559
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe