Kuukautiset myöhässä

ääh, kuukautiset jo 2viikko myöhässä.. raskaustestin tein n.viikko sitten --> neg.
Lopetin pillereiden syönnin noin 2kk sitten...
pitäisikö käydä lääkärissä,vai vain odottaa että kuukautiset alkaa??
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No odottaa tietenkin. Eikö kukaan muka ole sinulle kertonut, että pillereiden lopettamisen jälkeen voi mennä useita kuukausia, että oma kierto palautuu, jos se edes koskaan palautuu itsestään. Puoli vuotta suositellaan odottelemaan ja vasta sitten lääkäriin hakemaan lääkkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelästynyt.. kirjoitti:

ääh, kuukautiset jo 2viikko myöhässä.. raskaustestin tein n.viikko sitten --> neg.
Lopetin pillereiden syönnin noin 2kk sitten...
pitäisikö käydä lääkärissä,vai vain odottaa että kuukautiset alkaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu