rv 20 menossa...

ja alapäätä vihloo, ihan tuoslta sisältä ihan kuin kohdunsuulta. Voiko olla vauvan liikeistä johtuvaa? Tuntuu pieniltä sähköiskuilta. Voiko olla jo tässä vaiheessa niin paljon pienellä voimaa että saa nuo tuntemukset aikaan
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaikea noista kivuista on sanoa, mutta itse kyllä aloin tuntea selvästi vauvan liikkeet juuri tuohon aikaan. Ihan heikosti jo viikkoa ennen. Mulla on etuseinässä oleva istukka, joten liikkeet tuntuvat vatsan päällyspuolelle epämääräisinä muljahduksina eikä selvinä potkuina. Istukka vaimentaa niitä mahan päältä.

Eri asia sitten kun vauva potkii alaspäin. Tunnen sen selvimmin kyljellä maatessani ja se on minusta vauvan liikehdinnän inhottavin osa. Ihan kuin se potkisi suoraan kohdunsuuta kohti. Joka tapauksessa ihan sinne pohjalle. Ei se satu, mutta tuntuu silti jotenkin epämiellyttävältä.

longhair77 (rv 21 5)

Äänestä
  • ...ja tosiaan ne liikkeet ovat vähän niinkuin pieniä sähköiskuja. Hyvä kuvaus. Näinkin pienessä vauvassa tuntuu olevan kyllä jo aika paljon potkutehoja.

    Äänestä

sulla on luultavasti liitoskipuja. mullakin alkoi ne jo tuossa vaiheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


---------------- kirjoitti:

ja alapäätä vihloo, ihan tuoslta sisältä ihan kuin kohdunsuulta. Voiko olla vauvan liikeistä johtuvaa? Tuntuu pieniltä sähköiskuilta. Voiko olla jo tässä vaiheessa niin paljon pienellä voimaa että saa nuo tuntemukset aikaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu