Miten velkamuuli pääsee eroon

ikivelasta. Myy asuntonsa ja menee vuokralle. BUAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH....
7189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

päästään seonneita tyffelipoikia syntyy?

BUBBUUBAAAHAHAAAAHAHAHA

Mutta tämänhän me täällä jo tiesimmekin.

BUUBUBHAHAHHAHAHAA

Äänestä

Niin. Omasta voi milloin vain halutessaan siirtyä vuokralle.

Mutta miten tunhu pääsee vuokrakasarmistaan omaan laadukkaaseen pientaloon? Kun ei ole omaisuutta, tili tyhjä, ei takuita.

EI MITENKÄÄÄÄÄÄÄÄN!

BUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAHHHH HAAAHHHH HAAAAAAAHH HAAAAAAAAAAAA!

Äänestä
  • Sinä olet päässyt niuvanniemeen omilla ansioillasi!

    Äänestä

  • Yksikään suomessa vuokralla asunut henkilö ei ole ostanut "omaa" asuntoa pankin säestyksellä ja ruvennut velkamuuliksi. Taidat olla aika raketti-insinööri. He he he..........

    Äänestä

  • Lisäksi mainittakoon että lähes jokaisella omistusasujalla on kokemusta myös vuokralla asumisesta.

    Eli omistusasuja todellakin tietää mitä on menttänyt hyyryläisyydestä luopuessaan... mmmmmbhhhhh .... BUAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHA

    Äänestä

  • huutonaurua kirjoitti:

    Lisäksi mainittakoon että lähes jokaisella omistusasujalla on kokemusta myös vuokralla asumisesta.

    Eli omistusasuja todellakin tietää mitä on menttänyt hyyryläisyydestä luopuessaan... mmmmmbhhhhh .... BUAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHA

    ovat katkeria läskille vuokraisännälle kun tuoreet muistikuvat vuokralla asumisesta ja vuokran perinnästä ovat viellä "päällimmäisenä." BUAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHhh Hihihihihihihihih BHUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA hihihihihiihihihi BHUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    Äänestä

ikivelka kuin vuokralle.
Miksi sitä muuttaisi komeasta omasta omakotitalosta pikkuruiseen vuokraneukkukuutioon?
En minä vaan tiedä yhtään syytä?
No, jäishän sitä käteen 400 000 €, mutta vuokraneukkukuutiossa asuminen on jotain aivan käsittämättömän ankeaa elämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikimuulit joraa kirjoitti:

ikivelasta. Myy asuntonsa ja menee vuokralle. BUAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu