... kaverini on mennyt ihloihin ja pyytää kihlajaisiin?
En haluaisi mennä, koska en viihdy juhlissa... Jos jätän menemättä, saan vihat niskaani. Tiedän kuinka vaikeaa mun on olla missään juhlissa niin miksi mun pitäis kiusata ittiäni ja mennä?
Onhan se tietenkin loukkaavaa jos jätän menemättä. Ja saahan siitä loukkaantua! Mutta kun musta tuntuu etteen pysty siihen!
Ensinnäkin mulla on vaikia syödä vieraitten nähden(ja jos jätät syömättä niin joku kuitenkin tulee tuputtaan jotain. Ja sehän se vasta loukkaavaa onkin kun ei syö mitä on tarjolle laitettu!), en pysty oleen luonnollinen enkä edes tunne sieltä kuin muutaman ihmisen!
Musta on muutenkin alkanut tuntua siltä että mulla on jonkinlainen paniikkihäiriö.... Mua ahistaa aina kaikki tulevat juhlat. Vasta olin toisen kaverin häissä ja vaikeaa oli!
Eli mitä voisin tehdä? Olen totta kai onnellinen kaverini puolesta, mutta kai heidän juhlansa onnistuvat ilman muakin... Eikä tässä ole kysymys mistään kateudesta, vaikken itse seurustelekaan!
Jos joku vois yst. kommentoida ongelmaani! Ja mielellään lukisin jos jollain olis samanlainen tilanne!
Mitä tehdä, kun....
maryanna
2
497
Vastaukset
- Ninni
ja vie pieni koppa herkkuja aamiaisaikaan oven taakse niin saavat rauhassa herkutella vaikka vuoteessa (tai edellis iltana jo valmiiksi aamua varten, vaikka valitelle flunssaa ja et halua tartuttaa)
ehkä paras lahja, mutta haluavat olla rauhassa ja nauttia siitä. Voit sanoa että vain heille kahdelle, ettet halua häiritä, isket silmää ja poistut takavasemmalle!- maryanna
Kiitos vaan vinkistä, mutta kihlapari ei asu yhdessä. Muuten olis ollu hyvä idis!:)...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222