"Suosituin automalli oli elokuussa Toyota Avensis, joka on koko vuoden tilastossa kolmantena Volkswagen Golfin ja Skoda Octavian jälkeen. Automerkeistä Toyota oli viime kuussa halutuin hieman ennen Volkswagenia, joka tosin pitää edelleen kärkisijaa koko vuoden aikana."
Laatuautoja ostellaan täyttä häkää. Korealaiset pikkuautot eivät omistusasujia jaksa kiinnostaa. Kyllähän tuliterä Avensis sopii paremmin omakotialueen maisemaan kuin joku pikku-Fiat.
Niin että missäs se lama on?
Laatuautoja ostellaan täyttä häkää. Korealaiset pikkuautot eivät omistusasujia jaksa kiinnostaa. Kyllähän tuliterä Avensis sopii paremmin omakotialueen maisemaan kuin joku pikku-Fiat.
Niin että missäs se lama on?
Vastaukset 4
Vanhimmat
märissä päiväunissa.
Kyllähän tuollainen Avensiksen kaltainen iso premium-auto istuu huomattavasti paremmin kuin Kia tai Huyndai.
Täällä meidän ei-parhaiden ihmiisten omakotialueella on V70-pitoisuus noin 40% ja kaikkiaan tämän kiinalaisen halpisautovalmistajan tekeleitä löytyy yli puolesta talojen pihoista. Muuten näkyy lähinnä erilaisia saksalaisia kyhäelmiä, luultavasti käytettyinä maahan tuotuja tai entisiä takseja. Jonkin verran käytössä on lähinnä kakkosautoina ranskalaisia ruostepesiä ja Hondia (liekö saatu perämoottirin kaupan päällisinä). Kaikista köyhimmät ovat sitten joutuneet tyytymään autoihin, joissa ei ole edes takapenkkiä tai kattoa. Ja XK:n omistajaa käy todella sääliksi. Eihän sillä uskalla edes pihasta lähteä, hajoaa jo matkalla Alkoon.
On se toista siellä parempien ihmisten asuinalueilla, missä on varaa Premium-Avensiksiin.
:D
menikään??? Muisti palailee pätkittäin, mutta nyt ok-pellellä taitaa muisti pätkiä palaillen...
KILPAILU: Kuka etsii nopeimmin vanhoista viesteistä ok-tuulimuulin elvistelyt Korealaisesta KIA Sportage tuhnusta? Hopi hopi.