olisit tarvinnut muuta ajattelemista, siksi kuvittelin, että olisimme voineet tavata silloin joskus kauan sitten. Mutta kaikesta siitä vyöryi kuin käsittämätön lumipallo, pelkkää kiusantekoa, miksi edes vaivautua!? Mainitset siv., että olet poikamies, mutta Sinulla on käsittämätön nais- ja mieslauma ympärillä estäen viestinnän. Kiusaamista kyllä löytyy, mutta todellista ajatusten vaihtoa, tuskinpa. Olen hyvin surullinen, jos et itse ole aiheuttanut näitä vaikeuksia, mutta sanonpa vain, että on mahdoton pitää yhteyttä. Tiedät arkuuteni omien kokemusteni kautta, olisin vain halunnut, että olisin saanut rehellisen kuvan kertomanasi elämästäsi, siksi en halua näihin nettijuttuihin vastata, koska täällä on uhkailua ja rikollisuutta, mistä minäkin olen saanut osani.
Uskoin, että
-----
5622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
lähteä.
ei se sulle ollu, ethän sä oo poikamies.
En tiedä kuka olet, mutta juuri tällaseksi olen kuvitellut tämän härdellin joka pyörii asioiden ympärillä. Olen vapaa, mutta sattuneesta syystä, johon itselläni ei siis ole osaa ei arpaa, minun seurustelu kaikkien muiden kuin heidän valitsemiensa kanssa halutaan estää. En kyllä tiedä, onko niitä "heidän valitsemiakaan" enää. Ehkä ei. En tiedä jatkuuko tämä koko ikäni. Joku voisi kertoa. Tämä "käsittämätön nais- ja mieslauma" on minun suuntaani näkymätön, mutta tiedän, että heillä on käytössään kaikki mahdolliset keinot mitä maallikko osaa kuvitella ja enemmänkin. Ymmärrän kyllä, että et halua vaivautua kiusanteon jälkeen, varsinkin kun kaiketi vieraita toisillemme ollaan. Toivottavasti vältyt uhkailulta ja rikollisuudelta jatkossa. Oikeassa olet siinä, että tarvisin muuta ajattelemista, mutta voit varmaankin kuvitella, että se on näissä olosuhteissa vaikeaa.
ajatella, kuka olet, mutta ihmettelin, kun läksin netistä, lähtöni huomioitiin. Kerran, kun juttelin puh. joku kulki rinnalla, ihmettelin sitä ja kun tulin myöh. nettiin, täällä joku kirj. "varattu" toinen vastasi; "ei voi olla" ja sit jatkoi kirj. "anteeksi, kun häiritsin". En tajunnut silloin, mitä sillä tarkoitti, mutta ei ole tosiaan kiva, kun toinen koko puh. ajan vieressä kulkee. En ole hakenut seuraa, mutta olen yrittänyt vaihtaa ajatuksia erilaisista asioista, mihin olen "törmännyt" elämäni aikana. Kyllä mä voin ymmärtää ja tiedän, että mun pitäis olla toisenlainen ja olen erilainen, kun monet muut, mutta jos joku sanoo asioita, mitä ei käsitä tai niistä nousee ajatuksia tai vihastuu, haluaisi toki selvittää, mitä toinen tarkoittaa, sekö on paha, ettei saa olla tekemisissä sanovan ihmisen kanssa. Uskon, että täällä on näitä kaikenlaisia seurapalveluita ja niiden välitykseen kai sitä on joutunut. Pitää mennä.
Ilmoita asioista sisarelle, isälle tai exmiehelle. Siten voisit auttaa jos et itse uskalla.