Loppuiko "veto" ?

"VIETERIAUTOSTA" ?
Ropellihatut on rauhoittuneet ja todennäköisesti oivaltaneet, että Linux tulevaisuus on "pilvi linnassa" ! No jopa olikin aika nörttien tulla "pilvistä maanpinnalle", vaan todennäköisesti se "narina ja vaikertelu" jatkuu, kun löytävät uusia "reikiä" linux systeemistä ja syyttävät niistä Microsoftia, mutta ?
7193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"löytävät uusia "reikiä" linux systeemistä ja syyttävät niistä Microsoftia"

niinhän se on kaikkien m$-ppudelien mukaan, että kaikki kopioidaan mikki$otkun virityksistä.

Äänestä

Minä en väitä linuxista löytyviä reikiä Microsoftin viaksi. Olet taas ihan ulalla kun alat väittämään moisia. Tietenkin nopeasti kehittyvään ytimeen/käyttikseen tulee reikiä, eihän sille kukaan mitään mahda mutta onneksi ne sentään korjataan nopeasti.

Enemmän mikkiksen syysksi, ainakin itse, laitetaan epäreilu kilpailu, FUD yms. paska joka ei kuulu mihinkään terveeseen markkinatalouteen. Niistä voi syyttää mikkistä ja on jo paljon syytettykin.

Ihan viimeisin syyttämisen aihe on vanha vika selaimessa jonka mikkis on tiennyt jo 2 vuotta mutta ei ole viitsinyt tehdä asialla JÄLLEEN KERRAN mitään. Nyt kun asia on uutisoitu niin kuulemma "tutkivat" reikää. Mutta oma-aloitteisuutta ei taaskaan löytynyt koska markkinaosuuden ylöshilaaminen oli taas pääasia, ei käyttäjien turvallisuus. Mainoslauseet olivat tietty prameita tuonkin selaimen kohdalla.

Äänestä

"uusia "reikiä" linux systeemistä ja syyttävät niistä Microsoftia"
Kuka näin tekee? Linux systeemistä, mitä sillä sitten tarkoitatkaan, löytyvät reiät sentään löydetään, tunnustetaan ja paikataan huomattavan nopeasti.
Microsoftille kun reiästä ilmoitetaan, niin siellä sitä reikää tuijotellaan vuosi, kunnes joku viimein toteaa että "reikähän se siinä". Muutaman kuukauden päästä joku keksii että pitäisikö tuo reikä paikata? Siitä pari kuukautta niin joku ehkä tunkee siihen reikään sormensa..

Äänestä
  • K#####sä !

    Äänestä

Sama levy vuodesta toiseen ..... joten??

Äänestä
  • Ei ole helppoa elo sen ubutubuttimen kanssa, kun siinä ei toimi mikään kunnolla !

    Äänestä

  • linus torvelo or. kirjoitti:

    Ei ole helppoa elo sen ubutubuttimen kanssa, kun siinä ei toimi mikään kunnolla !

    Miten tässä ubuntussa toimii MTV3-katsomo? Nyt on niin pirun huono kuvanlaatu.
    12.04.4 LTS-versio kyseessä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"pilvilinnailija" kirjoitti:

"VIETERIAUTOSTA" ?
Ropellihatut on rauhoittuneet ja todennäköisesti oivaltaneet, että Linux tulevaisuus on "pilvi linnassa" ! No jopa olikin aika nörttien tulla "pilvistä maanpinnalle", vaan todennäköisesti se "narina ja vaikertelu" jatkuu, kun löytävät uusia "reikiä" linux systeemistä ja syyttävät niistä Microsoftia, mutta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu