Kortitta ajo

Moi! Kysyisin Tuli kesällä ajettua ilman ajo oikeutta ja joulukuussa kortti ollut poissa vuoden ja sain sakon mutta postissa ei ole tullut ajo kiellosta mitään joten olisiko kuitenkin mahdollista saada kortti joulukuussa. Ei ollut muita rikkeitä kuin ajo kortitta ajo.
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eli jos ajoit kesällä saat vasta ensi kesänä kortin takaisin.Eikä poliisit mitään lähettele koska saat takaisin silä se kuuluu itse kysellä.Inssi ja kirjallinen on ainakin jos kerran yli 6kk ajokieltoa.Jos lähti kännissä ajosta niin päihdetutkimukset on varmaan määrätty eikä niistä tule mitään ylimääräistä ilmoitusta.Se luki papruissa kun tuomion sait ajokieltoon.Nekin pitää itse hoitaa jos näin on ja kestää 4-6kk ja ennen tutkimusta ei korttia saa vaikka olisi ajokielto päättynyt.Mars polliisin puheille ja kysyyn asiat ettei tule yllätyksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


läksyt opittu kirjoitti:

Moi! Kysyisin Tuli kesällä ajettua ilman ajo oikeutta ja joulukuussa kortti ollut poissa vuoden ja sain sakon mutta postissa ei ole tullut ajo kiellosta mitään joten olisiko kuitenkin mahdollista saada kortti joulukuussa. Ei ollut muita rikkeitä kuin ajo kortitta ajo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu