Kos Artemis hotelli kannattaa välttää!!!

Pettyneet

Olimme perheen kanssa elokuun alussa pitkään säästetyllä ja mielestämme ansaitulla lomalla, kunnes 3. päivänä huoneemme tyhjennettiin ilman minkäänlaisia murtojälkiä!!!

Lisäksi seurueemme toisen huoneen avain avasi muitakin ovia hotellissa. Tämä huomattiin vasta varkauden jälkeen. Hotelli ja matkatoimisto ei ota asiaan minkäänlaista kantaa. Heistä tuntuu normaalilta, että huoneeseen pääsee joku tyhjentämään toisten tavarat! Huvittavinta asiassa on se, että siivooja näki varkaan tyhjentämässä meidän laukkuja eikä tehnyt asialle mitään!

Hotelli on Aurinkomatkojen matkoilla

5

1858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kossille

      On vieläkin aurinkomatkojen listalla eli kysymys oliko siellä kassakaapit ja jos oli, millaiset?
      Jos teiltä vietiin rahat ja korut, mistä ne vietiin?
      Kovasti on kateltu ko. hotellia, mut nyt rupes epäilyttää tää varkausjuttu

      • sohvi...

        siellä oli kassakaapit, muistaakseni ne olivat kaapissa ''piilossa'' , mutta onneks meille ei murtauduttu.. iskä sano et ne ovien lukot ja avaimet oli jotenki outoi ja heikkko se lukko.


    • artemis----

      Olen itse ollut hotelli artemiksessa eikä mulla ole mitään moitittavaa tästä hotellista, varkaus voi sattua ihan missä hotellissa vaan !

      • Artemis boikottiin!

        Ei varastamista kuitenkaan ihan joka paikassa satu samalla tavalla. Respa voi vaikuttaa hyvinkin paljon ketä päästää hotelliin sisälle. Hotelli voi myös laittaa valvontakamerat kerroksiin jos varkaudet alkavat tuntua "normaaleilta". Siivoojiakin voi kouluttaa tekemään ilmoitus heti jos havaitsee hotellissa ulkopuolisia tai epäilee varkautta. Asiakkaalla on rahat, joten asiakas päättää, mitä hyväksyy ja mitä vaatii.

        Boikottiin vaan niin eiköhän ala asenne varkauksia kohtaan muuttua!


    • jelu

      ei voi ola totta,hyvin reheliset ja ystäväliset ihmeset,olime monta kerta Artemis hotellisa,ei ikinä tapahtannut mitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      485
      3800
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2836
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2158
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2013
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1364
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1271
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1138
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1048
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1019
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1018
    Aihe