Ylen pakko ruotsituksen turvaamiseksi TV lupa maksaa kohta 500 EUR/v. Maksuhalukkuuden lisäämiseksi kaikki nykyiset maksuttomat kanavat menee kortin taakse (Conax) ja maksutv kanavienkin katsojat joutuu
maksamaan veron, muuten ei maksutv kanaviakaan saa katsella. RKP tekee tässäkin myyräntyötä ja moinen
laki runnotaan läpi piakkoin, tosin tavalliset tallaajat näkevät sen vasta hesarissa. Sama koskee muitakin suomalaisia IPTV operaattoreita mutta ei ulkomaisia tietenkään.
***
Ficora ulkoistaa tv maksun maksutv operaattoreille kuten DNA, $onera, Maxivision, TV-Kaista mutta
ottaa tietokannassa kopion että näkee kuinka pakkokanavapakettia tilaillaan. Ficora hoitaa
kanavien salausta ja jakelee avaimia (useita sarjoja) operaattoreille avausta varten.
Lupa kohta 500 EUR
YESMANFIN65
1
281
Vastaukset
- kiitos heille
Mutta HULLUT maksaa ja kulutus kasvaa... Mieti kuinka moni on luvannu lopettaa AJAMISEN jos hinta nousee 1 e tai yli? Ei vaan näy missää se lopetus.
Hyvää mallia on näyttäneet KAAHAAVAT kansanedustajat, joista toisella on kortti POIS ja toinen YRITTI lahjoo poliisin avoimesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark894695Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2044615"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1113081Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382278Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332177- 892153
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi391958