Piia Ristikankare

Olisiko ehkä sama henkilö tappanut sekä Ristikankareen ('88) että Sari Liinaharjan ('87)? Molemmat katosivat mitä ilmeisimmin liftausmatkan yhteydessä, eivätkä katoamispaikatkaan ole kovin kaukana toisistaan. Liinaharja löydettiin yli puolen vuoden kuluttua surmattuna.
2581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täytyy tutustua kumpaiseenkin tapaukseen Minfossa ja pohtia. Palaan asiaan...

Äänestä
  • Tuskin se oman kylän poikia oli vaan ilmeisesti joku, joka poimi tyttöjä autoonsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Högöl kirjoitti:

Olisiko ehkä sama henkilö tappanut sekä Ristikankareen ('88) että Sari Liinaharjan ('87)? Molemmat katosivat mitä ilmeisimmin liftausmatkan yhteydessä, eivätkä katoamispaikatkaan ole kovin kaukana toisistaan. Liinaharja löydettiin yli puolen vuoden kuluttua surmattuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu