Oletteko jätkät huomanneet, että sellaista läheisyyden tarvetta yms ei sillä tavalla tarvitse karatea harrastaessa. Oikeastaan suorituskyky kamppailulajissa paranee, kun varastoi seksuaalienergiaa. Ja päinvastaisesti jos alkaa seurustelemaan kesken harrastuksen, loppuu se herkästi siihen, kun on mukavampaa kyhjöttää likan kanssa jossain ja kyyhkystellä. Tarvittava aggressio tyrehtyy. Nimim. rakkaudesta lajiin, sinkkuna päättäväisesti.
Karate korvaa naisen
3
731
Vastaukset
- nainen25
Vaikka en mikään jätkä ookkaan, niin voin sanoo, et oot kyl oikeessa. Ja mukavaha se on ukkoja mätkiä oikeen olan takaa :D
- Lääkärikaratemies
Voihan pyhä jysäys.
a) Karate ei korvaa naista tai toisinpäin
b) Seksin säilöminen ei mitenkään välttämättä paranna urheilusuoritusta vaikka näin monet ajattelee
Seksin ja urheiluharrastuksen suhteen sekä muihin asioihin vaikuttavat asiat ja niiden suhde vaikutuksineen kun on monisyinen.
PS. Ensinnäkin miehillä en suosittele seksistä pidättäytymistä se kun ei ole terveellistä erinnäisistä syistä.
terv. Lääkäri joka harrastanut karatea jo n. 20 vuotta - Nainen salilta
Crush puhuu kyllä asiaa. Näin on. Ainoastaan tarpeeksi "jännittävä" seksi ei pilaa karatetreenausta, esim. vaikka pettäminen. Taitaa olla tuo rakastuminen ja hellät tunteet, jotka sotkee tämänkin homman. Ajattelu ei pysy tarpeeksi kylmänä ja suoraviivaisena. Itse asiassa treeni kulkee usein hyvin, kun on tapahtunut jotain v...sta tai tavannut ihmisen, jonka olemassaololle on vaikea keksiä hyviä syitä. Kokemusta on, omasta elämästä ja muita seuranneena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273465Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122659Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182602Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1122279Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761713Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501648Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261586Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001315- 1381284
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151166