Me pidetään kavereiden kaa halloween bileet, johon tulee poikii ja likkoi:D Mut ohjelma puuttuu. me ollaan pidetty ennenki halloween bileet ja kaikki ''niksit'', muut ällöt ''leikit'' JA spiritismit on jo käytetty... ollaan 12w. tytsyi ja toivotaan et löydetään jotain jännää ohjelmaa ku vaan tyyliin ''pusui'' sun muuta...ei oo kellarii eikä ullakkoo mut metsä vieres:))
vastatkaa nopee, on tylsä käyttää samat leikit jo kahtena peräkkäisinä vuosina.Kiitos
Halloween bailut!
1
586
Vastaukset
- bilehile(Y)
Itekkin oon 12v ja pidän taas joka vuotiset bileet mun 3 bestiksen kaa;) Viime vuotiset oli ihan menestys vaikka pysyteltiinkin sisätiloissa. Me ei kyllä viime vuonna tyydytty vaan pusuihin kun totuutta ja tehtävää mentiin:D:D:D
Tälle vuodelle ajattelin et lauletaan karaokee. Jjajaj vois mennä karkki vai kepponen kierrokselle =) Sitteen noin viime vuonna meillä oli semmonen et kaikki halukkaat sai pukeutua ja äänestettiin sitä kel on paras naamiaisasu ja se sit voitti 4kg karkkilaatikon:)
Sit mentiin viime vuonna sellasta pillileikkiä=) Eli on 2 joukkuetta.Kummastakin joukkueesta puolet ja puolet menee vastakkain (tyyliin niinku viestissä). Sitten kummankin joukkueen ekoille annetaan tavalliset mehupillit ja ne sit kuljettaa ne SUUSSA oman joukkueensa toisella puolella jonossa ekana olevalle ja antaa se sille suulla. Huom. jos se tippuu matkalla se täytyy nostaa SUULLA eli käsiä ei saa käyttää! Kun pilli on saatu kuljetettua toiselle, niin 'tuomari' katkaisee siitä n. 1cm (jos haluat nopeuttaa leikkiä voit ottaa kerralla pois enemmänkin). Ja seuraava taas kuljettaa oman joukkueen toisella puolella olevalle ekalle, ihan niinkuin viestiä. Tosin lopussa voi olla kinkkiset paikat kun pilli on ihan lyhyt ja se pitää antaa suulla toiselle niin et huulet voi koskettaa... ja sit kun se on ihan tynkä täytyy antaa kielellä:D Toivottavasti et tienny tästä niin en selittäny turhaan! ;/ Mut meillä oli ainakin hauskaa ku tätä mentiin, ja hygieniakin säilyy kun kohta jota oot pitäny suussas katkastaan kumminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218496Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4257727Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95325Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824969Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294779Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2263219- 1253014
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352896Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin742870Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242516