Halloween bailut!

katssssssssssu

Me pidetään kavereiden kaa halloween bileet, johon tulee poikii ja likkoi:D Mut ohjelma puuttuu. me ollaan pidetty ennenki halloween bileet ja kaikki ''niksit'', muut ällöt ''leikit'' JA spiritismit on jo käytetty... ollaan 12w. tytsyi ja toivotaan et löydetään jotain jännää ohjelmaa ku vaan tyyliin ''pusui'' sun muuta...ei oo kellarii eikä ullakkoo mut metsä vieres:))
vastatkaa nopee, on tylsä käyttää samat leikit jo kahtena peräkkäisinä vuosina.Kiitos

1

612

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bilehile(Y)

      Itekkin oon 12v ja pidän taas joka vuotiset bileet mun 3 bestiksen kaa;) Viime vuotiset oli ihan menestys vaikka pysyteltiinkin sisätiloissa. Me ei kyllä viime vuonna tyydytty vaan pusuihin kun totuutta ja tehtävää mentiin:D:D:D

      Tälle vuodelle ajattelin et lauletaan karaokee. Jjajaj vois mennä karkki vai kepponen kierrokselle =) Sitteen noin viime vuonna meillä oli semmonen et kaikki halukkaat sai pukeutua ja äänestettiin sitä kel on paras naamiaisasu ja se sit voitti 4kg karkkilaatikon:)
      Sit mentiin viime vuonna sellasta pillileikkiä=) Eli on 2 joukkuetta.Kummastakin joukkueesta puolet ja puolet menee vastakkain (tyyliin niinku viestissä). Sitten kummankin joukkueen ekoille annetaan tavalliset mehupillit ja ne sit kuljettaa ne SUUSSA oman joukkueensa toisella puolella jonossa ekana olevalle ja antaa se sille suulla. Huom. jos se tippuu matkalla se täytyy nostaa SUULLA eli käsiä ei saa käyttää! Kun pilli on saatu kuljetettua toiselle, niin 'tuomari' katkaisee siitä n. 1cm (jos haluat nopeuttaa leikkiä voit ottaa kerralla pois enemmänkin). Ja seuraava taas kuljettaa oman joukkueen toisella puolella olevalle ekalle, ihan niinkuin viestiä. Tosin lopussa voi olla kinkkiset paikat kun pilli on ihan lyhyt ja se pitää antaa suulla toiselle niin et huulet voi koskettaa... ja sit kun se on ihan tynkä täytyy antaa kielellä:D Toivottavasti et tienny tästä niin en selittäny turhaan! ;/ Mut meillä oli ainakin hauskaa ku tätä mentiin, ja hygieniakin säilyy kun kohta jota oot pitäny suussas katkastaan kumminkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      283
      1140
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      260
      985
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      920
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      105
      874
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      99
      809
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      73
      808
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      107
      679
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      551
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      488
    Aihe