Siksi se vetoaa kansaan, on kiusaamista, läyhäämistä, dokaamista jne...itkuraivareita ja katsojat usein aseuttuvat "pahan" puolelle hyvää vastaan! Siksi ohjelma vetoaa suomalaisiin!
BB perustuu negatiivisuuteen
Eslin
2118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jesh. Valtaosa tämänkin palstan viesteistä on jonkun haukkumista. Ehkä suosio tosiaan perustuu siihen, että ihmiset haluavat haukkua kilpailijoita tunteakseen itsensä heitä paremmaksi..?
Kukaan BB-talon asukkaista ei ole paha tai huono -ihmiset ovat yksinkertaisesti vain erilaisia. Samoin on läheisten ystävyyssuhteiden laita- joistakin vain tykkää enemmän kuin toisista.
Kiusaamista ja kurjaa mieltä on joka työpaikalla, kodeissa. Ihmiset vain ovat sellaisia-ei vain suomessa vaan muuallakin maailmassa. BB-talon tekee mielenkiintoiseksi juuri se, että talossa olevat ovat aivan tavallisia ihmisiä-kuten mekin!