Onko lukijoilla kokemuksia fysikaalisistahoitolaitoksista?
Fysikaalinenhoito
hiti46
2137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
että hoitopaikkoja tulee koko ajan lisää, samoin kai potilaitakin. Hinta on iso, mutta apu vähäistä. Miten se on mahdollista, että potilaat lisääntyvät, jos muutama parantuukin? Kela maksaa ihan sokeasti näitä hoitoja lisää ja lisää ja valtio avittaa Kelaa. En tiedä mitä tämä on, vedätystä vai?
Kummallinen luulo että ko hoito on pelkkää hierontaa ja paapomista ilman potilaan aktiivista itsehoitoa ja harjoitusta. KELA:n valtuuttamat hoitajat on kyllä koulutettu tosi tarkkaan eikä sitä lupaa sieltä helposti saa.
Jos joku pitää sitä vedätyksenä, menkööt Thai-hierontaan. Ehkä ei tule kelakorvausta mutta ainakin hetken seisoo muukin kuin järki.