http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2249562
Huonosti voivan kaupungin huonosti voivat ihmiset. Ajetaanpa lisää alas vaan palveluja.
Huonosti voivan kaupungin huonosti voivat ihmiset. Ajetaanpa lisää alas vaan palveluja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
se taas siellä itkee. Eihän toi edes ollut kaupunkilainen vaan böndeltä tullut hulonoitsija.
Mitäs palveluja nyt sitten pitäisi lisätä ja kenen rahoilla, pakkohoitoako jokaiselle?
Ei ole yhteiskunnan vika jos vanhemmat eivät osaa kasvattaa lapsiaan.
Syytät siis vanhempia tämän 3kymppisen tekemisistä. Etkö muuta keksinyt? Olivatko omat vanhempasi niin huonoja kasvattajia, että luulet kaikkien olevan samanlaisia?
Ei nyt tarvitse aina syyttää riksulaisia, vaikka täällä pahoinpitely tapahtuukin. Tässäkin tapauksessa teräaseen kanssa heilunut oli hausjärveläinen.
-----------------------------
Tapon yritys, törkeä pahoinpitely ja laiton uhkaus Riihimäellä 11.9.2010 klo 01.06: Eteläisellä Asemakadulla Riihimäen Matkakeskuksessa olevassa ravintolassa hausjärveläiselle 29-v. miehelle ja riihimäkeläiselle 31-v. miehelle tuli riitaa ja hausjärveläinen löi häntä teräaseella käteen. Samaan aikaan ohi kävellyttä hämeenlinnalaista 26-v. miestä hausjärveläinen löi teräaseella rintaan. Lisäksi hän huitoi teräaseellaan lahtelaista 24-v. miestä, jonka vammat jäivät lieviksi ja uhkasi vantaalaista 24-v. miestä. Tämän jälkeen hausjärveläinen mies poistui paikalta. Hämeenlinnalainen ja riihimäkeläinen uhri toimitettiin Helsinkiin sairaalaan. Hämeenlinnalaisen miehen vammat ovat hengenvaaralliset, mutta nyt hänen tilansa on vakaa. Tekijä otettiin myöhemmin kiinni kotoaan. Alkoholilla on osuutta tapahtumissa.