millä spermatahrat pois petauspatjasta?

Tänks !!

Tämä kysymykseni on väärällä osastolla, mutta tottapahan joku tietää...?

Ongelmani on valkoinen paksu ja kallis petauspatja, joka on kuin pakanamaan kartta. Siinä on ihan älyttömän paljon spermatahroja. (Tiedän, olen ollut onnekas). Patjaa ei voi pestä millään muulla kuin verhoilushampoolla, mutta autonpenkkien puhdistukseen tarkoitettu vaahto ei tepsi millään tavalla.

Hoito-ohjeen mukaan petaria ei voi pestä millään tavalla. Helpointa olisi toki heittää patja mäkeen ja ostaa uusi, mutta tuollekin rahalle olisi parempaakin käyttöä. Itseäni tahrat ja eletty elämä eivät haittaa, mutta veikkaisinpa että uusi siippa ei ilahtuisi kun näkisi mitä lakanan alla on.

Helppiä, kiitos !!

7

5977

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja hanki

      Uusi patja ja jatkossa talouspaperirulla ja pyyhe messiin...

    • frangröbbä

      älä höpötä sellaista patjaa olekaan jota ei pestä voisi,käytä painehuuhtelulaitetta niin varmaan tulee puhdasta

    • Kalevi ja Tero

      Soita Homoinfoon ja kysy Kalevilta ja Terolta.

    • Tiinaiina

      "Siinä on ihan älyttömän paljon spermatahroja. (Tiedän, olen ollut onnekas). " Heh, vähän mä repesin, ihana aloitus! :D

      Joo, tiedän tunteen sekä pelon, että uusi ei varmaan arvostaisi. Itse satuin onneksi säkällä ostamaan uuden ennen nyksän tapaamista joten olen säästynyt noloilta tilanteilta, mutta hänet tuntien ei varmaan suostuisi nukkumaan siinä jos siinä jotain olisi ollut... Nyt on tosin kiitettävästi korkannut patjaa itse. B)

    • kysy edes

      Mulla oli auton kattoverhoilussa punaista väriä, joka tuli eräästä kuljettamastani viherkasvista. Huoltoasemilta saatava verhoilunpuhdistusaine ei tepsinyt, mutta kun kävin Vantaan Varistossa (vai onko se Petikkoa?) sijaitsevassa autopesulassa, pyyhkäisi ystävällinen nainen tahraa jollain aineella. Tahra lähti eikä hän edes veloittanut tästä mitään. Kysy sieltä, josko voisivat myydä pullollisen jotain ihmeainetta. Aine varmaan maksaa vähemmän kuin uusi petari.

      Okei, lakanan ja petarin väliin voi laittaa muovitettua froteeta, mutta sitten patja ei hengitä.

      Okei, heti aktin jälkeen voi rynnätä pesulle, mutta ah sitä tunnetta kun voi maata liki ja antaa paikkojen valua... Itse asiassa likaisten lakanoiden näkeminen kiihottaa minua - entä teitä muita?

    • paqksu petari,siinä on varsmasti irrotettava päällinen,minkä taatusti voi pestä. Kipaiset hakemassa marketista/rautakaupasta Kiillon Jiffy-puhdistusainetta,teet laimennuksen suihkepulloon. suihkuta tahrat Jiffyllä ja anna vaikuttaa jonkin aikaa.sitten vaan päällinen pyykkikoneeseen tai jos ei sovi sinne,käsinpesu.

      • siksi ongelma

        Ei ole irroitettavaa päällistä. Jos olisi, ei olisi ongelmaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      87
      1448
    2. 72
      1224
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      84
      1134
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      270
      941
    5. 95
      909
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      35
      846
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      737
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      723
    10. 45
      665
    Aihe