Onneksi ei ole televisiota

kun ei viitsi ostaa pakkolaitetta jotka eivät toimi. Risoja valmiiksi, sitten siitä pitäisi maksaa!!

Nyt un tv lupakin nousee, niin ohjelmatarjonta on säälittävää. Uusintoja tulee yhdestä ohjelmata kolme viikossa!!! Huh huh.. onneksi ei ole säästyy rahat herkkuihin ym muuhun.

En ikinä osta dikipoksia, kun se olisi pakko ostos, ja risoja jo valmiiksi. Miksi meitä huijataan?
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kumpaa TV:tä sulla ei ole,analogista vai digitaalista?

Äänestä

> Uusintoja tulee yhdestä ohjelmata kolme viikossa!!!

Nuo uusinnat onkin oikein hyvä asia. Jos missaan ohjelman kokonaan tai alun siitä, tai haluan katsoa sen muutoin vaan uudestaan joutumatta tallentamaan sitä, ei hätää, se voi tulla uudestaan muutaman päivän päästä.

Jos uusinnat haittaavat sinua, katso jotain muuta kanavaa sinä aikana!

Äänestä

käynyt sitten huono tsäkä laitehankinnoissa?
Itse olen sen kummemmin harkitsematta ja testaamatta ostanut
...lasketaanpas...6 digiboxia, 3 littutv:tä ja lukuisia muita alan
romppeita.
Perheen ja sidosryhmien käytössä kaikki on toiminut
ja toimii moitteettomasti, vanhimmat jo useita vuosia :-)

Äänestä

Olipa tai ei niin kaikki joutuu kohta maksamaan luvan.
Kyllä ne boksit toimii ja on parempi keksintö kuin analogi aikana, hd kanavien kuvanlaatu on jo jotain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ole fdigioksia kirjoitti:

kun ei viitsi ostaa pakkolaitetta jotka eivät toimi. Risoja valmiiksi, sitten siitä pitäisi maksaa!!

Nyt un tv lupakin nousee, niin ohjelmatarjonta on säälittävää. Uusintoja tulee yhdestä ohjelmata kolme viikossa!!! Huh huh.. onneksi ei ole säästyy rahat herkkuihin ym muuhun.

En ikinä osta dikipoksia, kun se olisi pakko ostos, ja risoja jo valmiiksi. Miksi meitä huijataan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu