Tanskan poliisi on ymmällään pommimiehen henkilöllisyydestä. Mielestäni on tärkeämpää todeta, jos oikein ymmärsin, ko. henkilö yritti tehdä rasistisen viharikoksen... ???
Aiheesta HS verkko: http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tanskan pommimiehen henkilöllisyys yhä täysi mysteeri /1135260088093?ref=tf_iHSuutisboksi_p4
Tanskan pommimihen henkilöllisyys mysteeri
3
295
Vastaukset
- vahemmistovaltuutett
muslimi ei ole rassisti, -vaan muslimi!
-pyytakaa heti anteexi tai joudutte syteharkntaaan! - vahemmistoprofiloija
todennakoisesti afganistanista tai pakistanista. Silla joka toinen kavelee puujalalla. Tai sirren saufi arabialainen joka jai kiinni rajanylityksesta ja jalka amputoitiin/
han on myos takuulla muslimi itsemurhapommiryhmasta. Varmasti karim tuntee hanet tai yasmiina,
Bisexual. Kayttaa kertakayttoja. Harrastaa kolmiloikkaa ja kebabinsyontia, varma sossuaanestaja ja oppordunisti. Erectiohairioita Puree khattia ja myy ja kayttaa oopiumia.
RaKASTAA ASUMSTA SUOMESSA..
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010091312342783_ul.shtml- koraanit vessapaperi
Tsetseenimuslimihan se oli.
Harras uskovainen aina samaistuu esikuvaansa ja pyrkii samaan kuin hän.
Lainaus toiselta kirjoittajalta:
Koraanista ja Muhamedin elämän esimerkistä löydä hyvin helposti oikeutuksen ja jopa määräyksen väkivaltaan ja terroritekoihin ja eriarvoisuuteen!
Islamin tärkein uskonnollinen lähde on Koraani. Muslimien mukaan Koraani on suoraan Jumalan omaa puhetta, ja sen sisältämä totuus on ikuinen ja muuttumaton. Seuraavaksi tärkein auktoriteetin lähde on sunna, jolla tarkoitetaan profeetta Muhammadin esikuvallista elämäntapaa. (Hämeen-Anttila 2004: 20, 90, 97.)
Hämeen-Anttila (2001: 28) kirjoittaa: "Sunna on sitova esikuva muslimeille, ja jokaisen hurskaan muslimin velvollisuus on noudattaa (nyt ja tulevaisuudessa) profeetta Muhammadin tarjoamaa (ikuista) esikuvaa. "
Ja mitä esikuvallinen Muhammed sitten teki?
* Muhammad kävi 66 sotaa (jihad) ei-muslimeja vastaan.
* Quraizan juutalaiskylässä v. 627 Muhammad mestautti päät katkaisemalla n. 700 juutalaismiestä ja otti näiden vaimot ja lapset orjiksi. Näiden virhe oli ollut se, että he eivät halunneet hyväksyä islamia. (Sahih Bukhari 4:52:280)
* Muhammad antoi henkilökohtaisesti käskyjä murhata vastustajiaan edistääkseen islamia ja omaa etuaan
* Vaurautta kerätäkseen Muhammad hyökkäsi karavaanien kimppuun ja valtasi keitaita.
* Muhammad selitti: "Sain ohjeen taistella ihmisiä vastaan kunnes he todistavat, ettei ole muita jumalia kuin Allah ja että Muhammad on hänen palvelijansa ja sanansaattajansa, ja kunnes he kääntyvät kohti qiblaa (Mekkaa), syövät mitä teurastamme ja rukoilevat tavallamme. (Sunan Abu-Dawud 14:2635)
* 53-vuotiaana Muhammad alkoi käyttää 9-vuotiasta Aishaa seksuaalisesti hyväkseen. (Sahih Bukhari 7:62:88)
jne
Siis islamin mukaan kaikki mitä Muhammed teki 600-luvulla oli oikein ja on hartaan muslimin esikuvana matkia Muhammedin elämän esimerkkiä kaikessa edelleen vuonna 2010
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522045
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271250Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.901107- 113938
- 35918
- 63875
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31849Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21785Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58769Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711