miten piirtopöytä asennetaan?

Mimi-oe

Terve!

Olen epätoivoisesti yrittänyt metsästää netistä tietoa siitä, kuinka piirtopöytä asennetaan koneelle. Asennetaanko ne kaikki jonkin asennus-CDn avulla? Tietokoneessani ei ole levyasemaa, mutta tahtoisin piirtopöydän. Jääkö piirtopöytä siis haaveeksi jos omistaa miniläppärin?

Olkaa kiltti ja vastatkaa joku joka asiasta tietää! Kertokaa vaikka onko oma piirtopöytänne asennettu cdn avulla. Olen lähetellyt eri tuotetukiin kysymystä, mutta mistään ei vastata vaikka on kulunut kohta jo kaksi viikkoa.

6

3298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajurien pitäisi löytyä valmistajan sivuilta eli CD:tä ei tarvita. Etkö ole löytänyt?
      En muutenkaan asenna koskaan mitään CD:n ajureilla, kun netissä on kumminkin uudemmat. Tai esim. tulostimien tapauksessa suoraan käyttiksessä.

      • Mimi-oe

        Tiesin toki tuon ajuri-jutun, mutta joskus olen yrittänyt niitä etsiä kun yritin tulostinta asentaa ilman CD:tä. Ei löytynyt mitään. Erityisen huono olen surffaamaan ulkomaisilla sivuilla. Pelkään, että menen ostamaan piirtopöydän, ja sitten ei ajureita löydykään mistään :/

        Kiitos kun vastasit :))


      • Mimi-oe kirjoitti:

        Tiesin toki tuon ajuri-jutun, mutta joskus olen yrittänyt niitä etsiä kun yritin tulostinta asentaa ilman CD:tä. Ei löytynyt mitään. Erityisen huono olen surffaamaan ulkomaisilla sivuilla. Pelkään, että menen ostamaan piirtopöydän, ja sitten ei ajureita löydykään mistään :/

        Kiitos kun vastasit :))

        mitä piirtopöytää/pöytiä olet ostamassa ja mihin käyttöjärjestelmään, niin äkkiäkös ne ajurit katsoo.


      • Mimi-oe


    • kuvankäsittelijä 573

      Jos sinulla ei ole cd asemaa, niin mene muistitikun ja ajuricd:n kanssa kaverisi luo. Kopio ajuri tikulle, tulet kotiin ja tikku koneesen ja asennat siitä.
      Yksinkertaista!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe