Labbispojalle "sijaiskotia"

labbispoika

Meillä on Kuopiossa 1,5 vuotias labbispoika. Elämäntilanne muuttui yllättäen ja jouduimme muuttamaan maalta kaupunkiin. Poika on kovasti turhautunut pienessä kerrostaloasunnossamme ja olemmekin miettineet löytyisikö sopivaa perhettä/ihmistä, joka ottaisi labbiksemme välillä luokseen maalle tai muuten aktiiviseen elämään esim. metsälle kaveriksi.
Kokonaan koiruudesta emme ole luopumassa, mutta ihan koiran elämänlaatua parantaaksemme etsimme pojalle harrastuskaveria.
Poika on kova uimaan, on kiltti ja kaikkien kaveri =)
Mikäli sinulla on aikaa ja innostusta, laita viestiä!

3

612

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesää odotellessa

      Kesä voisin ottaakkin koirasi meille sillä asutaan 3kk kesä maalla 1 labukka minulla ollut talvet ok talossa kaupungissa kesät oli vapaana mökillä.

      • Labbispoika

        Hei!

        Laitatko minulle viestiä/ yhteystietojasi sähköpostiini [email protected]. Keskustelisin mielelläni tarkemmin kanssasi.


    • kaupungissakin

      pystyy koiraa aktivoimaan. Kuulostaa siltä kuin koirasi olisi pitkästynyt koska sille ei anneta riitävästi mielekästä tekemistä. Olit selvästi tottunut siihen, että maalla koira aktivoi ja lenkitti itse itsensä. Nyt on sitten sinun aikasi keksiä koiralle puuhaa ja viedä riitävän pitkille lenkeille. Kaupungeista löytyy yleensä koirapuisto jossa kaupunkilaiskoirat sosialisoivat ja purkavat energiaa. Jos koira saa purkaa energiansa johonkin mielekkääseen niin eiköhän se sitten rauhotu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      599
    7. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      478
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe