Vaatteiden teettäminen

Hei viime tietoa mitä maksaa normaalin kotelomekon ja jakun teettäminen? Mitä maksaa perushääpuvun teettäminen naiselle? Entäs onko tietoa mitä maksa miesten puvun teettäminen? Onko vinkkejä missä patongilla kannattaa teetättää vaatteita?
5790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lomaa ei kannata tuhlata rättisulkeisiin !

kaupat pursuaa samaa ryönää täällä Suhnalassakin !

Äänestä

itse teetin tumman puvun ja siihen mittatilauspaidan Pattayalla.
maksoi 10.000 THB yhteensä....mutta aikaa siitä on kylläkin 10v.
Tuskinpa hinnat paljon ovat nousseet siitä.

Mutta pikku vinkkinä se, että kankaan laatu ei välttämättä ole sieltä parhaimmasta päästä.
Itselläni puku meni nukalle muutaman käyttökerran jälkeen, vaikka piti olla huippu cashmir villakangasta.

Äänestä

Käyppä lukemassa tuo, artiikkelin perusteella kävelin sisään viime jouluna Patongilla Kings Fashioniin ja ilahduin suuresti, kun ei ollut yhtään sisäänheittäjää, vaan vanha pappa, joka istui rauhallisestii sohvalla ja tervehti. Puku tummansinistä villaa maksoi 4000 bht, teetin lisäksi kolme paitaa ja hinnaksi tuli 6000 bht yhteensä.
Homma meni yhdellä sovituksella, deposittia eli käsirahaa maksoin 1500 bht eli silloisella kurssilla 32 euroa. Käykääpä liikkeessä, paikka neuvotaan tuossa IS:n jutussa. Räätäli siis Patongin rantakadun eteläpäässä.
http://www.iltasanomat.fi/matkailu/uutinen.asp?id=1750688

Äänestä
  • Artikkelin 5 tärppiä johtaa intialais/nepalilais-räätäleihin.

    Löytyyko Phuketin saarelta aitoa THAI-RÄÄTÄLIÄ ?

    Itse en ole sellaiseen tuolla törmännyt, muualla kyllä.

    Äänestä

Nykyisin pilvin pimein valmisvaatteita,teettäminen ei enää kannata hintojen osalta,mutta jos haluaa
jotain vallan erikoista ja haluaa sovitusrumbaa kokea,niin siitä vaan.
Laatu maksaa Thaimaassakin,silkkiä ja kasmirvilla ei halvalla saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mekkoo kirjoitti:

Hei viime tietoa mitä maksaa normaalin kotelomekon ja jakun teettäminen? Mitä maksaa perushääpuvun teettäminen naiselle? Entäs onko tietoa mitä maksa miesten puvun teettäminen? Onko vinkkejä missä patongilla kannattaa teetättää vaatteita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu