Netti tv:lupaa halvempi

Vieraileva

Netistä saa jo nyt huomattavasti enemmän sisältöä kun Tv:n uusinnat ja näkyy myös Tv ohjelmatkin.
Tv luvan hinnalla saa nopean nettiyhteyden, perinteinen Tv tulee häviämään armotta kilpailun katselioista. Yle vero onkin hätä ratkaisu Yleltä rahoittaa suuret Johtajien palkat.

1

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nijet ei tack

      Kaveri hommas sellasen Elliisan netti-tv jutun, kun siinä sai nopeen netin. On kivaa, kun voi nauhottaa vaikka 10 kanavaa kerralla. Mutta se KUVA on surkee, digi loora pätkimisineen ei vajoo niin alas. Vähänkää enemmän liikettä ohjelmassa ja vot, kuva menee soosiksi.

      En maksais latiakaan tuommosesta systeemistä!

      Netti-TV olis hieno juttu, jos se toimis kunnolla ja olis mahollisuus "ostaa" ulkomaalaisten kanavien ohjelmia niin, et tulis VAIN YKSI LASKU. Ehkä sitten, ku hallitus on vaihtunut pari kertaa ja tämä TV-lupa on muuttunut joksikin multimediootti maksuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      93
      5411
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      75
      4726
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      137
      4697
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      369
      2124
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      96
      1778
    6. 99
      1627
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1517
    8. 356
      1222
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1054
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1021
    Aihe