Kilpirauhasleikkaus ja lapsen saaminen

Elikkäs suoraan asiaan: Minulta poistettiin liikatoiminnan vuoksi kilpirauhanen kokonaan ja nyt minua arveluttaa lapsen saanti mahdollisuudet. Onko leikkauksella vaikutusta siihen ja kuinka pian leikkauksen jälkeen voi lasta rueta yrittämään?
1427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Omaa kokemusta ei ole, mutta siskolta poistettiin kilpirauhanen.Hän on saanut toisen lapsensa sen jälkeen.Muistaakseni elokuun loppu tai syyskuun alku oli kun leikattiin ja joulukuussa huomasi odottavansa lasta:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluan äidiksi kirjoitti:

Elikkäs suoraan asiaan: Minulta poistettiin liikatoiminnan vuoksi kilpirauhanen kokonaan ja nyt minua arveluttaa lapsen saanti mahdollisuudet. Onko leikkauksella vaikutusta siihen ja kuinka pian leikkauksen jälkeen voi lasta rueta yrittämään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu