Detur kokemuksia

...---...

Onko kukaan ollut viime aikoina Tunisiassa Deturin äkkilähdöllä? Mihin kohteeseen jouduitte, mihin hotelliin ja oliko hintansa väärti. Deturilla kun tuo hintapolitiikka on vähän outo kun äkkilähtöjä tarjotaan nytkin hintaan 349:' lähilähtösivulla, kun tekee sen "tiedustelun" niin hinta on 299:' ja kaikki määritellyt hotellit täysin normaalihintaisia vaikka matkaan olisi aikaa vain kaksi viikkoa. Muut matkanjärjestäjät ovat jo tiputtaneet reilusti hintojaan mutta Deturin lähtöpäivä sopisi meille parhaiten. Kiitos jo etukäteen asiallisille vastaajille.

6

939

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiarabikulttuuruaenä

      Joduimme pieneen loukkoon, jotain Marhaba (huoneistohotelli kuitenki) kaupungin laitamilla...yökerhon päällä huone ja mielettömän kovat patjat..muutenkaan paikka ei ollut meidän mieleemme..paikalliset töykeitä ja tuppautuivat suuhun..hyvä etteivät myyjät kivittäneet, kun ei ostettu mitään markkinoilla...Pitsaa tilattiin yhdestä paikasta..pohja oli paistettu tomaattikastikkeen ja juuston kanssa ja päälle lätkästy muut täytteet kylminä..Ranta oli ihan ok, ja merirosvoristeily, couscous ruoat ja italiainen jäätelö..dragqueen esitys oli hieno..ja ihan edullista siellä oli..ja hammam hoito on aina kiva..Mutta pärjättiin oikein hyvin viikko ja huone oli muuten ihan ok ja pelkistetty...wc-pöntöt kylläkin reistili..ja miestäni ei ollut merkitty listoille ollenkaan..se otti eniten pattiin, ku selviteltiin huono enklanti respan ja matkaoppaan kanssa ku yösydännä paikalle saavuttiin, mutta pääsi mieskin viereen nukkumaan:)

      • KantaResi

        Olemme olleet useasti Deturin äkkilähdöillä ja kaikki on sujunut sutjakkaasti,hotellit ihan yes ja kaikki muukin,ei mitään valittamista :)

        Ottanette kuitenkin huomioon,ettei Tunisian hotellitaso ole läheskään muiden välimerenmaiden luokkaa,mutta toisaalta kuka sinne huoneeseen menee oleilemaan,elikkä kaikki oleellinen on ja huoneet siivotaan joka päivä :)

        Kaikki ok.


    • Masuliini1

      nyt 1.10. juurikin 299/Detur äkkilähdöllä Tunisiaan.. Hieman jännittää, vaikka mieheni kanssa matkustelleet jonkin verran. Aina aiemmin ollut määritelty majoitus. Noh, viikon sitä kai asuu vaikka siivouskaapissa?! Ja eihän sinne mennä hotellihuoneeseen oleileen vaan aurinkoon..

      • JAsKaT

        Deturin äkkilähtö on ihan ok..parempi kuin esimerkiksi Finnmatkojen ja Tunisia kohteena hulppee,sinne siis hyvillä mielin :))


      • enskiii
        JAsKaT kirjoitti:

        Deturin äkkilähtö on ihan ok..parempi kuin esimerkiksi Finnmatkojen ja Tunisia kohteena hulppee,sinne siis hyvillä mielin :))

        Deturin äkkilähdöt ovat ihan hyviä,ei mitään ongelmia ollut koskaan ja halvalla pääsee.


      • koijari_on
        enskiii kirjoitti:

        Deturin äkkilähdöt ovat ihan hyviä,ei mitään ongelmia ollut koskaan ja halvalla pääsee.

        sääliksi käy Deturin asiakkaita, mutta Tunisiassa turkilaiset huijarit ovat ilmeisesti ihan ok joukkoa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      169
      3857
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      76
      3054
    3. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      44
      2111
    4. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      22
      1994
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      46
      1838
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      85
      1331
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      25
      1258
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      40
      1250
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      58
      1038
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      748
    Aihe