Vaarallinen purkutapa

Vaarallinen purkutapa ollut näillä kaikilla kolmella aulangontie 53.n tontilla olleilla taloilla.
Kaikki palaneet tuhopolttojen seurauksena.Tuli voi aina levitä muualle kohteesta.
Tämä oli viimeinen maantasalle poltettu.
Muistot on enää vain jäljellä.
5407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos se oli palokunnan harjoituspoltto

Äänestä

grynderillä on kiire, että päästään uutta rakentamaan. Siksi poltto on halvempi ja nopeampi tapa.

Äänestä

ratkaiseva tekijä taitaa olla tuo nopeus.. vanha polttoon niin säästyy kallis purku työ, uutta vaan tekemään siihen juoppotalon päälle, saa hienoja ja kalliita kämppiä järvi näkymillä..

Äänestä
  • rynderi on nero

    Äänestä

  • kämppää havitteleva kirjoitti:

    rynderi on nero

    Olisi se asiallista, kun aulangontien varteen tai sairion rantaan, tulisi ihan tavallistenkin ihmisten asuntoja.
    Ei ainoastaan näitä yliampuvan kalliita omistusasuntoja.
    Mitä eliittialuetta siitä ollaan tekemässä.
    Mennyt älyttömyyksiin tämä seinillä ja asumisella rahastaminen!
    Asuntoja seisoo tyhjilläänkin sen takia ettei tavallisilla ihmisillä ole varaa ostaa sellaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aulangontiellä kirjoitti:

Vaarallinen purkutapa ollut näillä kaikilla kolmella aulangontie 53.n tontilla olleilla taloilla.
Kaikki palaneet tuhopolttojen seurauksena.Tuli voi aina levitä muualle kohteesta.
Tämä oli viimeinen maantasalle poltettu.
Muistot on enää vain jäljellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu