hitsaajan paikkoja etelässä

pittää varmaan muuttaa etelään muijan työn takia tuntuu vaan olevan hitsaajan palkat alle eteläsavon soitin sterikselle tuusulaan,pariin kaukolämpö firmaan,efkavalle ja htt konepajalle joka lupasi kaiken vähiten.Mihinkä kannattaisi mennä?
4843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

EHTAVALLE

Äänestä

Siellä on hyvät palkat ja rehti meno

Äänestä

Steriksellä yt:t pari kolme kertaa vuodessa.......ehkei kannata,ellei halua lomautuslappua kouraan samantien kun allekirjoittaa työsopimuksen.

Äänestä
  • Kaveri oli siellä töissä ilman työsopimusta ja työt loppu ennen lomalapun kirjoitusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tylarkki kirjoitti:

pittää varmaan muuttaa etelään muijan työn takia tuntuu vaan olevan hitsaajan palkat alle eteläsavon soitin sterikselle tuusulaan,pariin kaukolämpö firmaan,efkavalle ja htt konepajalle joka lupasi kaiken vähiten.Mihinkä kannattaisi mennä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu