Kuinka kauan rakkaus kestää..

Erosin tyttö-ystävästi hiljakkain erosimme ystävinä syynä taisi olla se että se alkuajan huuma puuttui ja suhteemme oli todella arkista.
Itse haluaisin hänet takaisin ja pyysinkin jo kerran mutta pakit tuli vastaukseksi sain että jatkamma omaa elämäämme ja katsomme tilannetta uudelleen joskus myöhemmin.

Eli tiedän hänen rakastavan minua ja hänen minua ja itse kun en edes tahdo muita naisia haluaisin tietää mitkä mahdollisuudet meillä on palata vielä yhteen mitään selvää vastausta hänen tunteista en ole saanut koska ei kuulemma halua ajatella asiaa.

Odotanko häntä vai mitä hittoa pitäs tehdä kun ei toi sinkku elämä kiehdo minua yhtään.
71011
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No mulla on kutakuinki sama tilanne. Me oltiin yli kuus vuotta yhessä ja nyt ollaan oltu erossa 3 kuukautta. Aina ku nähdään niin molemmat myöntää että rakastaa vielä kovasti toisiaan.
Teidän mahiksista en kyllä tiedä mutta jos toinen haluu ja toinen ei niin eihän se onnistu ennen kuin se ei osapuoli muuttaa mieltään.
Tuohon oottamis asiaan ois itekin kiva tietää mitä tehdä kun ei tuo baareilu, sinkkuilu ja pikasuhteet nappaa yhtään! Toivotaan että se selviää ennen pitkään molemmille =)

Äänestä
  • Useampi vuosi siinä meilläkin meni ja ilman yhtään kriisiä pettämistä tms.
    Pahinta taitaa olla mustasukkaisuus se hajottaa pään.
    No katsellaan mitä elämä tuo tullessaan.

    Äänestä

Noin kokeilinpa sitä sinkkuilua ja nainenhan sieltä raflasta kotiin tuli tuotua ja hänen kanssaan sitten känni naitiin mutta ei auttanut yhtään eli sydämeni kuuluu exälleni joten en voi tehdä muuta kuin jäädä odottamaan :(

Äänestä
  • joo ei se känni kiksiminen ainakaan oo ratkasu! kokeiltu on ja huonoksi havaittu.... Pelkästään moraalista tuskaa!!! mut ei muuta kun onnea valitsemallasi tiellä

    Äänestä

  • Unohda se, älä ole tekemisissä, hävitä muistot, älä vastaa jos se soittaa. Jos välittäis susta ei se ois sua koskaan jättänyt. Aluksi tuntuu tuskaa mutta surutyö on vaan tehtävä. Naiset saa kiksejä kun jätkä kärsii "rakkauden tähden", se on niistä imartelevaa, siks se saattaa haluta pitää sua koukussa. Jos lähdet tähän peliin et toivu koskaan. Usko pois, minä tiedän.
    P.S Itse olen toipunut täysin, en enää käsitä mitä siinä naisessa näin :-)

    Äänestä

Ero tuli, huuma hiipui nopeasti, päivästä viikkoon, viikosta kuukauteen samaa rataa. Yritin keskustella toivoen "muutosta" arkeen. Muutos tuli.. ei ihan toivomani.

Äänestä

Sama juttu itselleenkin käynym minä vain se nainen siinä suhteessa. Sanoisimpa että kannattaa vain puhua ja yritttää kertoa kuinka paljon rakastat, minä ainakin olen joutunut katumaan jälkeen päin kun en tajunnut kuinka paljon hän todellakin rakasti minua aiemmin en sitä ymmärtänyt ja tiedän sen nyt. Mutta en tiedä onko jo liian myöhäitä. Tunteistaan hän ei ole puhunut enää muutamaan viikkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


setzer kirjoitti:

Erosin tyttö-ystävästi hiljakkain erosimme ystävinä syynä taisi olla se että se alkuajan huuma puuttui ja suhteemme oli todella arkista.
Itse haluaisin hänet takaisin ja pyysinkin jo kerran mutta pakit tuli vastaukseksi sain että jatkamma omaa elämäämme ja katsomme tilannetta uudelleen joskus myöhemmin.

Eli tiedän hänen rakastavan minua ja hänen minua ja itse kun en edes tahdo muita naisia haluaisin tietää mitkä mahdollisuudet meillä on palata vielä yhteen mitään selvää vastausta hänen tunteista en ole saanut koska ei kuulemma halua ajatella asiaa.

Odotanko häntä vai mitä hittoa pitäs tehdä kun ei toi sinkku elämä kiehdo minua yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu