Michael Jackson thought people wanted him dead because of “vicious rumours about him molesting children”.
The late pop legend – who died of acute Propofol intoxication in June 2009 – was convinced the allegations made against him would result in his demise, even though they were never proven and was never found guilty of any wrong doing.
His mother Katherine Jackson revealed: “He told me several times he felt that people wanted him gone, wanted him dead. He would always say that and for him to say that he must have known something.
“And also the vicious rumours about him molesting children, they are one of the reasons I think that he knew people didn't want him around any longer. But he knew those were lies.
“It’s been proved, the first kid coming out and saying it was a lie. It’s just some of the mean, evil, vicious people didn’t want him around for some reason, they’re greedy.”
Katherine also spoke of her belief that Dr. Conrad Murray – the ‘Blood on the Dance Floor’ singer’s personal physician at the time of his passing who has been charged with involuntary manslaughter in relation to his death – is responsible for her son’s death.
She added in a video interview for new memorabilia package ‘Michael Jackson Secret Vault’: “Of course it could have been prevented because he had hired a doctor to watch over him and the doctor was negligent.”
However, the pop matriarch – who has legal custody of her son’s three children, Prince Michael, 12, Paris, 11, and eight-year-old Prince Michael II, who is known as ‘Blanket’ – admitted she is still desperate to know what happened to Michael on the night of his death.
Asked what she would like to say if she could speak to her son again, she said: “I’d have so much to say but the main thing I want to know is what really happened.”
Lähde: http://www.musicrooms.net/showbiz/15893-michael-jackson-thought-people-wanted-him-dead.html
Jackson thought people wanted him dead
3
307
Vastaukset
- MJ-taikalasit
>was convinced the allegations made against him would result in his demise, even though they were never proven and was never found guilty of any wrong doing.
Jacko oli virallisesti syytettynä oikeudessa vain Arvizon jutussa ja jopa tällöin kolme juryn jäsentä piti häntä avoimesti pedofiilina. Kaikkia muita juttuja ei koskaan käsitelty virallisesti missään (vain privaatisti rahan avulla), joten lause "häntä ei koskaan todettu syylliseksi mihinkään väärään" on pelkkää foliopipo-fanin mielikuvituksen tuotetta.- SyytöksetTappoivat
Sinä olet foliohattu. Sinulla on jokin pakonomainen halu syyttää Jacksonia pedofiiliksi, mutta sinulla ei ole mitään todisteita tästä kuin mielikuvituksesi. Nähtävästi nykyinen maailma on turruttanut aivosi, etkä pysty enää näkemään omilla silmilläsi.
Yleensä sellaiset ihmiset, jotka näkevät joka puolilla homoja ja pelkäävät heitä, ovat itse sellaisia tai heitä on lähennelty, mikä on johtanut homofobiaan.. Sama pätee näihin Jacksonin hyökkääjiin. Onko sinua hyväksikäytetty jossain vaiheessa elämääsi nimimerkki MJ-taikalasit? Vai oletko itse pedofiili ja tunnet tekosi olevan oikeutettuja, kun ajattelit yhden maailman tunnetuimmista ihmisistä olleen pedofiili?
Kenties ajattelet Jacksonin olleen sairas, mutta olet myös itsekkin sairas. Enpä minä viettäisi aikaa sellaisen ihmisen keskustelusivulla, jota vihaan. Viha vie hitosti voimia... mutta eiköhän kohta tule taas kommenttia, kuinka tämäkin oli sokean fanin kirjoittama teksti. Mikäs siinä... maailma on julma.. mutta ne jotka näkevät maailman todellisen luonteen ovat onnekkaita aivojen omistajia. - Tinatinkerbel
Niin...teidän on niin hemmetin vaikea hyväksyä sitä tosi asiaa, että Michael Jackson oli (ON) niin loistava KAIKESSA mihin ryhtyi. Te ette voi käsittää että sellainen MIES täällä on olemassa :D KATEUS iskee kuin morapuukko! Voi foliopipo sentään...HANKKIKAA ELÄMÄ ennen kuin se on ohi! MJ forever
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin34212050IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3618036Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut963444Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982298Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1572297Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81686- 1101281
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin611139Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26918MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk350843