minkäslainen tämä m5:n mahtaapi olla.
750:een sainkin vastauksia, mutta kukaan ei avautunut tästä m5:sta.
kestääkö, onko viritettävissä, hyviä/huonoja puolia, tyyppivikoja...yms.
kaikki mahdollinen kiinnostaa.
750:een sainkin vastauksia, mutta kukaan ei avautunut tästä m5:sta.
kestääkö, onko viritettävissä, hyviä/huonoja puolia, tyyppivikoja...yms.
kaikki mahdollinen kiinnostaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
aika herkkä väärinkäytölle, eli saa rikki helposti kierrättämällä kylmänä. Muutoin samat vaivat kuin muissa 500-satasissakin. Poikkeavat alustaosat ym. vain hiukan tyyriimpiä, johtuen jo pienistä valmistumääristä. Ei siis kovin järkihankinta varsinkaan Suomen talveen. Tosin koskas autoja järjellä on ostettu :)
On se kumma, että osaat just kaikki järjettömimmät ja eniten isoa huoltobudjettia vaativat mallit bemareista valita ... varmaan M3 on seuraava ihmettelyn kohde :)
alpina b10, b12...jos vaikka järkevämpään suuntaan?
ei vaiten, tdi paku normi ajossa, ja siinä o liikaakin järkevyyttä, joten jos yrittäisi saattaa tasapainoon.
pikkasen olen kiinalaista turboakin kattellu.
mahtaisko olla mielipiteitä aisiasta?
näkyi olevan 9500e supra 800hp:lla, tiä kestääkö katsastustoveriamme tuommoinen, mutta olisi ainakin millä mällätä, eikä hintakaan kovin kauhia.
onkos siinä m3:ssa samat viat?
ennustit oikein.