Aven -04 tyhjäkäynti.

On kylmänä n.2500r/min. Myös lämpimänä soutaa 600-1500 r/min. Miten teillä?
4854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vain 12

Äänestä
  • Olen itsekkin ihmetellyt tuota aven ihmeellistä tyhjäkäyntiä, kierrokset ovat aika korkealla (1600) ja houtaa ja suopaa 650-1000:n välillä.. pitää kysyä 15tkm huollossa et mistä ihmeestä moinen johtuu! muuten on pelannut hyvin :)

    Äänestä

  • Unoisti kirjoitti:

    Olen itsekkin ihmetellyt tuota aven ihmeellistä tyhjäkäyntiä, kierrokset ovat aika korkealla (1600) ja houtaa ja suopaa 650-1000:n välillä.. pitää kysyä 15tkm huollossa et mistä ihmeestä moinen johtuu! muuten on pelannut hyvin :)

    Ei ole ongelma ainakaa 04 aven varmari d4d:ssä.

    Äänestä

Tyhjäkäynnin "huopaaminen" johtuu ilmastoinnista, kytekpä pois päältä, niin tasaisata on, jos et ole tiennyt niin, ilmastointi "syö" tehoa ollessaan päällä. Ja sitä paitsi se on normaalia nykyautoissa, että elektroniikka säätää moottorin toimintaa "oudon" tuntuisesti välillä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepe kirjoitti:

On kylmänä n.2500r/min. Myös lämpimänä soutaa 600-1500 r/min. Miten teillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu