Vieraita

M85-_-

Olenko sairaanloisen mustasukkainen jos en tykkää siitä että tyttökaverini luona käy joskus joku miespuolinen opiskelijakaveri kahvittelemassa tai koulujuttuja tekemässä? Itseä ainakin se häiritsee. Asutaan eri paikkakunnilla.

3

763

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 0010

      Tähän olisi tietysti fiksuinta vastata, että tuskin heidän välillään on mitään muuta kuin ystävyyttä. Mutta.. Jos itse joutuisin samaan tilanteeseen, epäilisin asiaa aivan 100 %:sen varmasti :// Osaan melkein kuvitella tunteesi. Oletko puhunut naisystäväsi kanssa asiasta? Kerro hänelle, että sinua häiritsee ko. asia.

    • bombom.

      Opiskelijakaveri? No sano tytöllesi että haluat nähdä tämän hänen opiseklijakaverinsa? Jos hän pystyy näyttämään ja esittelemään hänet sinulle niin sinun ei ole syytä olla mustasukkainen. Hehän ovat vain kavereita! JOS taas naisesi ei niin viitsi näyttää tätä kaveriaan sinulle .. on sinun syytä olla mustasukkainen!
      Minä itse ainakin pystyn esittelemään ja näyttämään miehelleni minun mies puoliset kaverini. JOS taas ajattelen niin että minulla olisi jotain "vispilää" menossa jonkun miehen kanssa niin en missään nimessä halausi esitellä tätä miehelleni. Näin minulle ei ole käynyt enkä ikimaailmassa pitäisikään mitään "salasuhdetta" mieheni seläntakana.

    • bombom.

      Niin ja vielä!
      Minä en oo ainakaa yhtään mustasukkanen mun miehen nais puolisista kavereista jotka olen siis nähnyt! Olen nähnyt ne ja tiedän että he ovat VAIN kavereita joten mun ei oo syytä olla huolissaan (: ! Mut sit taas niistä naisista olen enemmänkin joita en ole tavannut :/ Mutta sekin asia on heti korjattu ku oon nähny ne kerran. Kyllä sen näkee ja huomaa että onko siinä enemmänkin kuin kaverisuhde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      41
      1860
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1331
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1291
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      15
      1174
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1075
    6. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      93
      980
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      979
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      147
      781
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      54
      759
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      717
    11. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      56
      690
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      679
    13. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      668
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      43
      655
    15. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      147
      651
    16. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      632
    17. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      628
    18. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      95
      625
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      51
      617
    20. 47
      587
    Aihe