Vieraita

M85-_-

Olenko sairaanloisen mustasukkainen jos en tykkää siitä että tyttökaverini luona käy joskus joku miespuolinen opiskelijakaveri kahvittelemassa tai koulujuttuja tekemässä? Itseä ainakin se häiritsee. Asutaan eri paikkakunnilla.

3

763

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 0010

      Tähän olisi tietysti fiksuinta vastata, että tuskin heidän välillään on mitään muuta kuin ystävyyttä. Mutta.. Jos itse joutuisin samaan tilanteeseen, epäilisin asiaa aivan 100 %:sen varmasti :// Osaan melkein kuvitella tunteesi. Oletko puhunut naisystäväsi kanssa asiasta? Kerro hänelle, että sinua häiritsee ko. asia.

    • bombom.

      Opiskelijakaveri? No sano tytöllesi että haluat nähdä tämän hänen opiseklijakaverinsa? Jos hän pystyy näyttämään ja esittelemään hänet sinulle niin sinun ei ole syytä olla mustasukkainen. Hehän ovat vain kavereita! JOS taas naisesi ei niin viitsi näyttää tätä kaveriaan sinulle .. on sinun syytä olla mustasukkainen!
      Minä itse ainakin pystyn esittelemään ja näyttämään miehelleni minun mies puoliset kaverini. JOS taas ajattelen niin että minulla olisi jotain "vispilää" menossa jonkun miehen kanssa niin en missään nimessä halausi esitellä tätä miehelleni. Näin minulle ei ole käynyt enkä ikimaailmassa pitäisikään mitään "salasuhdetta" mieheni seläntakana.

    • bombom.

      Niin ja vielä!
      Minä en oo ainakaa yhtään mustasukkanen mun miehen nais puolisista kavereista jotka olen siis nähnyt! Olen nähnyt ne ja tiedän että he ovat VAIN kavereita joten mun ei oo syytä olla huolissaan (: ! Mut sit taas niistä naisista olen enemmänkin joita en ole tavannut :/ Mutta sekin asia on heti korjattu ku oon nähny ne kerran. Kyllä sen näkee ja huomaa että onko siinä enemmänkin kuin kaverisuhde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      105
      2354
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      42
      1618
    3. 115
      1158
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1149
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1068
    6. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      58
      957
    7. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      886
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      55
      851
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      821
    10. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      784
    11. 55
      780
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      749
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      41
      705
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      668
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      31
      627
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      57
      552
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      545
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      30
      512
    19. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      510
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      26
      508
    Aihe