Kuukautiset km:n jälkeen

Teija80...-

miten teillä kuukautiset on tullut lääkkeellisen tyhjennyksen jälkeen? Minulla oli keskeytynyt km ja rv 10 tehtiin lääkkeellinen tyhjennys ja nyt tuosta on 1 kk aikaa ja alkoi ruskea tuhruvuoto ja juilii alavatsaa ja selkään muttei läheskään kivut mitään verrattuna normaali kuukautiskipuihini. Joten miten teillä, pitäisikö ne kuukautiset minkä kerrotaan sitten alkavan km:n jälkeen 4-6vkon kuluttua, niin olla ihan entisenlaiset? kiitoksia jo etukäteen, jos ken voisi vastailla:)

3

767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa mietin minäkin

      minua mietittyttää sama asia, minulle tehtiin vain kaavinta km jälkeen.
      Koska menkat alkaa? mennyt jo yli kuukausi (6vko).Ainut vuoto mitä oli, niin kaavinnan jälkeen n.4päivää ja sitte siitä n.2päivää eteenpäin, niin tuli pari päivää ruskehtavaa vuotoa.
      Minulle sanottiin kaavinnan jälkeen, että ellei tulehdusta epäile, niin ei ole mitään hätää.

      • Minulla on keskenmenon jälkeen alkanut vuodon loppumisen jälkeen noin normaalin kierron mukaan. Eli kun vuoto loppui niin siitä voin laskea suunnilleen 3 viikoa eteenpäin. Omat on sekä kestoltaan että runsaudeltaan olleet aina erilaiset, että en voi kommentoida miten olivat erilaiset tai samanlaiset.

        Kai sinulle samaa mietin minäkin on tehty hcg-seuranta kaavinnan jälkeen?


      • AP.-.-
        marella kirjoitti:

        Minulla on keskenmenon jälkeen alkanut vuodon loppumisen jälkeen noin normaalin kierron mukaan. Eli kun vuoto loppui niin siitä voin laskea suunnilleen 3 viikoa eteenpäin. Omat on sekä kestoltaan että runsaudeltaan olleet aina erilaiset, että en voi kommentoida miten olivat erilaiset tai samanlaiset.

        Kai sinulle samaa mietin minäkin on tehty hcg-seuranta kaavinnan jälkeen?

        Minulla on nyt 4pvää tullut ihan veristä vuotoa(tänään ruskeaa vain paperiin) ja edelleen nuo alavatsanjuilinnat ja nipisstelyt on ollu kokoajan kuvioissa, lääkettä ei ole tarvinnut ottaa.( yleensä minulla on todella runsaat ja kivuliaat kuukautiset, hyvä että 3-4G panadolia riittää lamaannuttamaan kivun) Joten nämä "kuukautiset ihan erilaiset entisenlaisiin verrattuna. Eli minulla kului aikaa melkein 7vkoa, kunnes nyt alkoi tämä verinen kuukautisvuoto...Olisin erittäin kiitollinen, jos joku tietäisi kertoa, että kuinka kauan nämä juilimiset sitten voivat kestää..En kehtaisi vaivata hoitohenkilökuntaakaan, koskapa, ei ole pahanhajuista vuotoa tai kuumetta eikä kivut sellaiset,että täytyisi lääkettä ottaa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4580
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2642
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1675
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1156
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      865
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      863
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      817
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe