http://beholdthebeast.com/
Olemme taalla vain opiskelemassa tuntema Jumala -tai tuomiolla!
-kumarratko mullahia vai etsitko totuutta?
astrid selittaa parhaiten........tai puumalainen..
Nobody is born a cristian!
2
397
Vastaukset
- En usko minäkään
Kaikki syntyvät ateisteina, kukaan ei syntyessään usko jumaliin, ei allahiin eikä jeesuksiin. Ateismi on ihmisen perusasenne.
- sahanmuhat
Mullahille kumartaja pyllistää muille.
Tässä lähempää tietoa niille, jotka eivät vielä pyllistele:
Koraanista ja Muhamedin elämän esimerkistä löydät hyvin helposti oikeutuksen ja jopa määräyksen väkivaltaan ja terroritekoihin ja eriarvoisuuteen!
Islamin tärkein uskonnollinen lähde on Koraani. Muslimien mukaan Koraani on suoraan Jumalan omaa puhetta, ja sen sisältämä totuus on ikuinen ja muuttumaton. Seuraavaksi tärkein auktoriteetin lähde on sunna, jolla tarkoitetaan profeetta Muhammadin esikuvallista elämäntapaa. (Hämeen-Anttila 2004: 20, 90, 97.)
Hämeen-Anttila (2001: 28) kirjoittaa: "Sunna on sitova esikuva muslimeille, ja jokaisen hurskaan muslimin velvollisuus on noudattaa (nyt ja tulevaisuudessa) profeetta Muhammadin tarjoamaa (ikuista) esikuvaa. "
Ja mitä esikuvallinen Muhammed sitten teki?
* Muhammad kävi 66 sotaa (jihad) ei-muslimeja vastaan.
* Quraizan juutalaiskylässä v. 627 Muhammad mestautti päät katkaisemalla n. 700 juutalaismiestä ja otti näiden vaimot ja lapset orjiksi. Näiden virhe oli ollut se, että he eivät halunneet hyväksyä islamia. (Sahih Bukhari 4:52:280)
* Muhammad antoi henkilökohtaisesti käskyjä murhata vastustajiaan edistääkseen islamia ja omaa etuaan
* Vaurautta kerätäkseen Muhammad hyökkäsi karavaanien kimppuun ja valtasi keitaita.
* Muhammad selitti: "Sain ohjeen taistella ihmisiä vastaan kunnes he todistavat, ettei ole muita jumalia kuin Allah ja että Muhammad on hänen palvelijansa ja sanansaattajansa, ja kunnes he kääntyvät kohti qiblaa (Mekkaa), syövät mitä teurastamme ja rukoilevat tavallamme. (Sunan Abu-Dawud 14:2635)
* 53-vuotiaana Muhammad alkoi käyttää 9-vuotiasta Aishaa seksuaalisesti hyväkseen. (Sahih Bukhari 7:62:88)
jne
Siis islamin mukaan kaikki mitä Muhammed teki 600-luvulla oli oikein ja on hartaan muslimin esikuvana matkia Muhammedin elämän esimerkkiä kaikessa edelleen vuonna 2010.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237