Tässä taas valvon ja mietin syvällisiä.Akka nukkuu ja ei välitä musta tippaakaan..joo on keskusteltu jne.
Mä taidan nostaa kytkintä ja unohtaa akat,.
Alan vain elää itselleni...........lapsia jooo on ja nehän tässä säälittää,koska itse eroperheestä.
Mitä muutakaan voin tehdä?
Mä taidan nostaa kytkintä ja unohtaa akat,.
Alan vain elää itselleni...........lapsia jooo on ja nehän tässä säälittää,koska itse eroperheestä.
Mitä muutakaan voin tehdä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miten jos keittäisit kahvit akalles ja tarjoilisit sänkytiloissa.
Minkähän tähden se nukkuu? Yleisin syy on väsymys. Minusta sinä olet se, joka ei välitä toisesta tippaakaan.
Ajatteletko, että naisen tehtävä on viihdyttää sinua ennen omien perustarpeidensa täyttämistä? Taidat olla itsekäs kakara, joka on jumahtanut murrosikään. Miehissä on valitettavan paljon sellaisia, jotka eivät kasva aikuisiksi koskaan.
Noinhan se avioerolapsuus periytyy: tehdään lapset ja ollaan perhe, sitten ei arki maistu ja kaikki on akan (ukon) syytä.
Asenteesi on että sinä valvot ja mietit "syvällisiä", akka nukkuu eikä "välitä sinusta tippaakaan". Eli sinä olet syvällinen henkilö, joka on yrittänyt keskustellakin, sen sijaan kumppanisi sen kun itsekkäästi nukkuu (viestisi lähettämisajan perusteella klo 22.16). Jos tämän kuvauksen perusteella nostat kytkintä ja alat elää ns. itsellesi, ei voi muuta sanoa kuin että lykkyä tykö! Mieti kaksi kertaa ennen kuin perustat sen uuden perheen.