Jes, nyt riitti.

King Contrary Man

Olin lähes 30 vuotta palveluksessa päällystöhommissa ja ja jäin eläkkeelle 50-vuotiaana. Vuodet olivat antoisia jne.; mutta nyt riittää. Sain sotilaspassin typeriä viirejä ja mitaleja jotka heitin roskiin samantien. Heiin myös kaikki valokuvat roskiin varusmiesajalta koulutusjaksoilta.

Jos ja kun tulee kutsu kertauksiin, en mene. En tunne tarvetta niihin enkä mihinkään kilta-hommiin.

Olen lähes täysin irtautunut yhteiskunnasta; en kuulu kirkkoon, en kuulu mihinkään hemmetin reserviläiskiltaan tms. Ääh, olen omillani. Ja minulla on hemmetin hyvä olo.

Jeees! Suosittelen kaikille!

1

812

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • endaksi

      Suomi suunnittelee lähettävänsä aluksen somalian rannikolle.mukaan on ilmoittautunut runsaasti kantahenkilökuntaa ja reserviläisiä.kun lukee somalien tempausista tulee mieleen että taitaa pojat herätä joku yö ak 47 piippu sieraimessa.sillon on syytä muistaa että omasta tahdosta tässä ollaan.se on eri asia kun kypros,suez tai golan jossa pyydettiin poistumaan jaloista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      116
      10761
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      172
      9037
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      44
      5312
    5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      119
      5244
    6. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      77
      4455
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4306
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      100
      4174
    9. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3771
    10. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    Aihe