miksipojat eivät uskalla puhua tytön kanssa kun on muita vaan sen takia että hantä haukutaan(SIIS MUA).MUT SIT JOS OLLAAN KAHESTAAN SE ON IHANA JA HAUSKA JA SEN KAA ON KIVA PUHUU. MUT KOULUS SE VAAN HAUKKUU MUA JA JOS ME OLLAAN JUTTELEMASSA JA JOKU SEN TUTTU TULEE NIIN SE SANOO YLEENSÄ HÄIVY EI KIINNOSTA. JA SE ITE TULEE AINA JUTTELEE, EN TYRKYTÄ ITTEENI!!!!!!!!!!
en ymmärrä
mävaan2
3525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...siks, ku ne luulee saavansa huonon maineen, jos ne kulkee jonku tytönkaa tai jotain. Ainaki meillä alkaa hirvee hälinä luokassa, jos joku esim. tykkää jostain ja tunnustaa sen. Kato, jos kyseinen poika haluu vaan esittää kavereilleen, mutta sittenkun hänen kaverinsa ei ole paikalla, niin hän voi lopettaa sen esittämisen, et "voinkun mä uskalla haukkuu tota" jne.
Empä muuten osaa auttaa...
kuten oon aavistaanu meijjä jutust ei tulis mitää =( ku pitäs vaan salailla ja semmoseen en ryhdy!
Mutta, tuota... Voihan siitä tullakkin jotain! Kysy vaan vaikka ihan suoraan mitä mieltä hän on sinusta, jos se ei muuten sitten selviä. Kannattaa muuten ehkä ottaa sitten kahden kesken puheeksi se haukkuminen. (luulisin, että se voisi auttaa) Ite elän nyt varmaan parasta aikaa elämässäni... Omalla kohallani menee just nää jätkä -jutut kohalleen. Zemppiä kuitenkin sinulle, ja auringon paistetta elämään (kylläse aurinko paistaa risukasaankin)! Älä luovuta, jos kerta olet todella lätkässä siihen jätkään =)