Huone kimppakämpästä vapaana!

jenisen.jeni

1.10. vapautuu huone mukavasta kimppakämpästä Helsingin Hakuninmaalta. Kyseessä on kaksikerroksinen tilava omakotitalo, jossa 2 vessaa ja sauna, kaikilla omat makuuhuoneet sekä yhteisiä tiloja keittiö ja olohuone.

Talossa asustaa tällä hetkellä 4 naishenkilöä ja kaksi tyttökoiraa, joten uuden asukin pitää ainakin tulla toimeen eläinten kanssa, mielellään myös ihmisten. :) Asuminen täällä on rentoa eikä turhasta nipoteta, mutta pidämme esim. siivouksista huolta yhteisen listan avulla, joka onkin erittäin toimiva systeemi. Etsimme naispuolista kämppistä, ikähaarukka noin 20-30 vuotta.

Asunto sijaitsee aivan Hämeenlinnanväylän varrella, joten kulkuyhteydet ovat hyvät. Esimerkiksi itsekin kuljen keskustaan töihin joka päivä ja usein ne alkavat jo aamukuudelta, niin täältä pääsee aivan hyvin bussilla jo siihen aikaan. Bussimatka kestää ruuhkasta riippuen 15-25 minuuttia.

Laita meiliä jos olet kiinnostunut, niin kerron lisää asunnosta ja asukeista!
Niin ja vuokra on tosiaan 350 euroa/kk, plus 2kk takuu eli 700 euroa.

1

641

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      168
      1112
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      747
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      713
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      201
      595
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe