Pillu synnytyksen jälkeen

Kaunista?

Tuttava sanoi, että hänen mies kertoi vaimon pillun näyttäneen "turvonneelta mustapunaiselta hot dogilta" tms. synnytyksen jälkeen. Vaimo ei ollut uskaltanut edes katsoa. Karmea oli kuulemma ollut näky.

Me vilkaisimme vaimon alapäätä heti synnytyslaitokselta kotiin pääsyämme. Se näytti täysin samalta kuin ennenkin, paitsi reunassa oli pieni tikki. Ei siis mitään räjähtämisen merkkejä.

Mitenkäs teillä oli värkin ulkonäkö?

11

6008

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+1

      Mulla näyttää ihan samalta kuin ennenkin. Itsekin yllätyin siitä kun aluksi pelkäsin katsoa miltä näyttää kun olin just kuullut kaikenlaisia kauhutarinoita. Minulta ei leikattu välilihaa eikä muitakaan repeämiä tullut, vain jotain naarmuja. Yhtä nätti siis kuin ennenkin :)

    • Kyllähän..

      se ensimmäiset päivät oli melkoisen turvoksissa, en uskaltanut itsekään edes katsoa, enkä kyllä esitellyt miehellekään! Turvotuksen laskettua on kyllä ollut ihan saman näköinen kuin ennenkin..

      • Mulle taas...

        ...tehtiin se eppari, mut silti pikkuisen repesin. Istua en voinut eka päivinä kunnolla, jollei ollut renkulaa pyllyn alla;(
        Sitte kun turvotus ja ompeleet parani ja uskalsin kunnolla katsoa, niin huomasin, että ennen emättimen aukosta tursottanut immenkalvon lerpakekin oli häipynyt synnytyksen yhteydessä ja pimppi on miehenikin mielestä ainakin yhtä nätti kuin ennen synnytystä:).


    • -

      Samanlainen kuin ennen ekaa synnytystä vaik lapsia jo pari. Siis hyyyvin nätti.

    • Miina I

      mennä synnytykseen mukaan, tai jos menette, teidän tulee pysyä visusti siellä yläpäässä. Kätilö ja lääkäri tutkivat vaimon "pillun" kunnon synnytyksen jälkeen. Muistakaa miehet, että paranemisaika synnytyksestä on vähintäin kaksi kuukautta. Ennen sitä ette saa koskea vaimoonne.

      • ösvöav

        Siis miehen ei pitäisi olla paikalla oman lapsensa syntymässä? En ymmärrä näitä jotka pitävät miehiä niin kaunosieluina etteivät moisesta tapahtumasta kykene toipumaan. Monen miehen kunnioitus naistaan kohtaan lisääntyy varmaan huimasti kun näkee mitä nainen ja jalkovälinsä käyvät läpi. Ja eipähän tule heti mieleen olla valittamassa pimperon ominaisuuksista kun on saanut realiteettiterapiaa kunnollisen annoksen.


      • Aikuinen mieli
        ösvöav kirjoitti:

        Siis miehen ei pitäisi olla paikalla oman lapsensa syntymässä? En ymmärrä näitä jotka pitävät miehiä niin kaunosieluina etteivät moisesta tapahtumasta kykene toipumaan. Monen miehen kunnioitus naistaan kohtaan lisääntyy varmaan huimasti kun näkee mitä nainen ja jalkovälinsä käyvät läpi. Ja eipähän tule heti mieleen olla valittamassa pimperon ominaisuuksista kun on saanut realiteettiterapiaa kunnollisen annoksen.

        Kuka näitä pillun räjähtämis juttuja vielä jaksaa jauhaa. Se miehen kyrpäkään nyt niin kaksisen näkönen oo, sellanen nahanlerpake jonka juuressa roikkuu kaks ällöö kurttusäkkiä ilman että sen sisältä on tullut jotain keilapallon kokoista.


    • Com Istus

      Onhan se vittu repaleisine ja riippuvineen häpyhuulineen pirun ruman näköinen miehen komeaan kaluun verrattuna.

      • "repaleisia vittuja

        riippuvine häpyhuulineen" pitää vaan käydä jyystämässä... :D


      • pullat(on)uuni

        Sinnepä se kalun komeus vain kummasti lerpahtaa, niitten repaleisten häpyhuulien väliin.


      • Anonyymi
        pullat(on)uuni kirjoitti:

        Sinnepä se kalun komeus vain kummasti lerpahtaa, niitten repaleisten häpyhuulien väliin.

        Muodikas pillu on upea. Viivapilluissa ei ole seksikkyyttä eikä muotoja. Naisen pillu muodokkaine häpyhuulineen on kaunis


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10936
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10399
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      233
      5841
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4654
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3146
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3135
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1943
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1528
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1360
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1294
    Aihe