Itse täytän kohta 18 ja kihlattu on 23. Ollaan asuttu puoli vuotta saman katon alla ja yhteiselo sujuu hyvin ja suhdekin kukoistaa vaikka sitä takana on jo kohta kaksi vuotta. Olemme useaan otteeseen puhuneet yhteisestä tulevaisuudesta, yhteisestä omakotitalosta, lapsista, häistä. Rakastamme toisiamme enemmän kuin mitään muuta ja vaikka on ollut vaikeitakin aikoja, niin niistä ollaan yhdessä pariskuntana päästy yli. Suhteemme on jotenkin niin ihanan avoin ja luonteva. Tai semmoinen. En kaipaa mitään muuta elämääni (paitsi lapsia mieheni kanssa yms.)Ollaan tässä pitkään puhuttu naimisiinmenosta ja lasten hankinnasta sitten kun molemmilla koulut ohi ja yhdessä päätimme lupautua toistemme aviopuolisoiksi. :-) Eli kihloissa nyt ollaan, eihän se mitään meidän suhteessa muuttanut ole, olemme vain lupautuneet toisillemme. Kihlajaisia vietämme viikon päästä kun saamme sormukset. :-)
mentiin kihloihin :-)
5
1538
Vastaukset
- kjkyguuyf
Oneksi olkoon :) Hyvää jatkoa ja onnea loppuelämään! (Säästä vaikka tämä viesti niin voit 10vuoden päästä tai aina riitojen päätteeksi muistella millaiselta se rakkaus tuntuu, ettei vahingossa unohdu)
- aloittelija....
Kiitos! =)
kerroin muutamalle ystävälle asiasta. He tuomitsivat heti, että eroamme jo kohta kun menimme kihloihin. :O jostain teinikihloista ne puhui. Ärsyttävää kun ihmiset yleistävät ja tuomitsevat heti.. enköhän itse parhaiten tiedä miltä minusta tuntuu ja mitä elämältäni haluan! :-) kerrankin kun menee hyvin niin antaa mennä! - ,.-.,.-.,
aloittelija.... kirjoitti:
Kiitos! =)
kerroin muutamalle ystävälle asiasta. He tuomitsivat heti, että eroamme jo kohta kun menimme kihloihin. :O jostain teinikihloista ne puhui. Ärsyttävää kun ihmiset yleistävät ja tuomitsevat heti.. enköhän itse parhaiten tiedä miltä minusta tuntuu ja mitä elämältäni haluan! :-) kerrankin kun menee hyvin niin antaa mennä!että ystävät kommentoivat asiaa teinikihlautumisella.
Nimittäin jos mainostat että MENTIIN kihloihin.
Kysyikö miehesi että mennäänkö kihloihin?
Väärä kysymys!
Oikea kysymys olisi ollut tyyliin
"tuletko vaimokseni / mennäänkö naimisiin / laitetaanko yhteinen sukunimi postilaatikkoon / jne"
Mutta, onneksi olkoon kuitenkin, muotoseikoista huolimatta. - kyllästyttää
,.-.,.-., kirjoitti:
että ystävät kommentoivat asiaa teinikihlautumisella.
Nimittäin jos mainostat että MENTIIN kihloihin.
Kysyikö miehesi että mennäänkö kihloihin?
Väärä kysymys!
Oikea kysymys olisi ollut tyyliin
"tuletko vaimokseni / mennäänkö naimisiin / laitetaanko yhteinen sukunimi postilaatikkoon / jne"
Mutta, onneksi olkoon kuitenkin, muotoseikoista huolimatta.Mitäköhän vikaa siinä nyt sitten on että sanoo menneensä kihloihin? Mitenköhän se pitäisi oikeaoppisesti ilmaista että bridezillat täälläkin olisi tyytyväisiä? Ap kertoi lisäksi että ovat YHDESSÄ LUPAUTUNEET TOISTENSA AVIOPUOLISOIKSI. Silti piti vetää tähän vielä se mahdollisuus että ehkäpä ap tai ap:n mies ei sittenkään ole tajunnut antavansa avioliittolupausta? Löysätkäähä jo välillä pipoa, tätä palstaa on todella tylsä lukea näiden ainaisten jankkausten takia.
- rosary11
Me kihlauduimme kun olimme aivan saman ikäisiä kuin te, ja nyt ollaan oltu reilu vuosi naimisissa. Olen nyt 19 ja mieheni 24. Menestystä ja onnea teille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1203721Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai282783Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72655Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322353Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82174- 381726
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581106Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361010"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For81995Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75984