mentiin kihloihin :-)

onnellinentulevavaim

Itse täytän kohta 18 ja kihlattu on 23. Ollaan asuttu puoli vuotta saman katon alla ja yhteiselo sujuu hyvin ja suhdekin kukoistaa vaikka sitä takana on jo kohta kaksi vuotta. Olemme useaan otteeseen puhuneet yhteisestä tulevaisuudesta, yhteisestä omakotitalosta, lapsista, häistä. Rakastamme toisiamme enemmän kuin mitään muuta ja vaikka on ollut vaikeitakin aikoja, niin niistä ollaan yhdessä pariskuntana päästy yli. Suhteemme on jotenkin niin ihanan avoin ja luonteva. Tai semmoinen. En kaipaa mitään muuta elämääni (paitsi lapsia mieheni kanssa yms.)Ollaan tässä pitkään puhuttu naimisiinmenosta ja lasten hankinnasta sitten kun molemmilla koulut ohi ja yhdessä päätimme lupautua toistemme aviopuolisoiksi. :-) Eli kihloissa nyt ollaan, eihän se mitään meidän suhteessa muuttanut ole, olemme vain lupautuneet toisillemme. Kihlajaisia vietämme viikon päästä kun saamme sormukset. :-)

5

1545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjkyguuyf

      Oneksi olkoon :) Hyvää jatkoa ja onnea loppuelämään! (Säästä vaikka tämä viesti niin voit 10vuoden päästä tai aina riitojen päätteeksi muistella millaiselta se rakkaus tuntuu, ettei vahingossa unohdu)

      • aloittelija....

        Kiitos! =)

        kerroin muutamalle ystävälle asiasta. He tuomitsivat heti, että eroamme jo kohta kun menimme kihloihin. :O jostain teinikihloista ne puhui. Ärsyttävää kun ihmiset yleistävät ja tuomitsevat heti.. enköhän itse parhaiten tiedä miltä minusta tuntuu ja mitä elämältäni haluan! :-) kerrankin kun menee hyvin niin antaa mennä!


      • ,.-.,.-.,
        aloittelija.... kirjoitti:

        Kiitos! =)

        kerroin muutamalle ystävälle asiasta. He tuomitsivat heti, että eroamme jo kohta kun menimme kihloihin. :O jostain teinikihloista ne puhui. Ärsyttävää kun ihmiset yleistävät ja tuomitsevat heti.. enköhän itse parhaiten tiedä miltä minusta tuntuu ja mitä elämältäni haluan! :-) kerrankin kun menee hyvin niin antaa mennä!

        että ystävät kommentoivat asiaa teinikihlautumisella.
        Nimittäin jos mainostat että MENTIIN kihloihin.

        Kysyikö miehesi että mennäänkö kihloihin?
        Väärä kysymys!

        Oikea kysymys olisi ollut tyyliin
        "tuletko vaimokseni / mennäänkö naimisiin / laitetaanko yhteinen sukunimi postilaatikkoon / jne"

        Mutta, onneksi olkoon kuitenkin, muotoseikoista huolimatta.


      • kyllästyttää
        ,.-.,.-., kirjoitti:

        että ystävät kommentoivat asiaa teinikihlautumisella.
        Nimittäin jos mainostat että MENTIIN kihloihin.

        Kysyikö miehesi että mennäänkö kihloihin?
        Väärä kysymys!

        Oikea kysymys olisi ollut tyyliin
        "tuletko vaimokseni / mennäänkö naimisiin / laitetaanko yhteinen sukunimi postilaatikkoon / jne"

        Mutta, onneksi olkoon kuitenkin, muotoseikoista huolimatta.

        Mitäköhän vikaa siinä nyt sitten on että sanoo menneensä kihloihin? Mitenköhän se pitäisi oikeaoppisesti ilmaista että bridezillat täälläkin olisi tyytyväisiä? Ap kertoi lisäksi että ovat YHDESSÄ LUPAUTUNEET TOISTENSA AVIOPUOLISOIKSI. Silti piti vetää tähän vielä se mahdollisuus että ehkäpä ap tai ap:n mies ei sittenkään ole tajunnut antavansa avioliittolupausta? Löysätkäähä jo välillä pipoa, tätä palstaa on todella tylsä lukea näiden ainaisten jankkausten takia.


    • rosary11

      Me kihlauduimme kun olimme aivan saman ikäisiä kuin te, ja nyt ollaan oltu reilu vuosi naimisissa. Olen nyt 19 ja mieheni 24. Menestystä ja onnea teille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      87
      6042
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      330
      5281
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      21
      2676
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1875
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      104
      1692
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      113
      1556
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      122
      1443
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1403
    Aihe