Lexus oli Toyotaa parempi tällä kertaa:

17518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Miksi lehtien hypettämät testivoittajat eivät pärjää, eikö arki olekaan niin auvoinen niiden kanssa?

Äänestä

taloussanomissa 18.08 ja puolen tunnin kuluttua referoit jo tänne olit nopeee!

Äänestä
  • suurin harratus on etsiä juttuja mahtavasta automerkistään jotain hyvää jaettavaksi meille muille, säälittävää. Auto se vain on ja melkoisen onnetonkin.

    Äänestä

  • juuuuuuuu kirjoitti:

    suurin harratus on etsiä juttuja mahtavasta automerkistään jotain hyvää jaettavaksi meille muille, säälittävää. Auto se vain on ja melkoisen onnetonkin.

    katkeroituneet luuseripösilöt ovat taas päivystämässä täällä Toyota-osiolla. Ettei vaan Toyota siintele haaveissa. Mukavaahan se on tietty, että meidän laatumerkki kiinnostaa noin paljon...

    Äänestä

  • juuuuuuuu kirjoitti:

    suurin harratus on etsiä juttuja mahtavasta automerkistään jotain hyvää jaettavaksi meille muille, säälittävää. Auto se vain on ja melkoisen onnetonkin.

    Ja trollien suurin harrastus on vastata Toyota palstalle mahdollisimman nopeasti, provosoiden. Päivystys ei nyt näemmä toiminut täydellisesti kun meni melkein tunti ennenkuin tuli provo-petterin kommentti.

    Äänestä

molemmat Lexus-kuskit ovat vastanneet kyselyyn :) Outoa muuten, että Lexus on haluttavuustaulukossa keskiarvon alapuolella. Merkki on kauppiaiden mukaan myös hankalasti myytävä vaihdokkina.... kertoneeko enemmän autosta vai asiakkaista?

Äänestä
  • Tyytyväisyys itse tuotteeseen ole toyotalla mitenkään erityisen hyvä, sijoitus kahdeksas..

    Äänestä

  • masa... kirjoitti:

    Tyytyväisyys itse tuotteeseen ole toyotalla mitenkään erityisen hyvä, sijoitus kahdeksas..

    ,,,

    Äänestä

Matolaatikko sai tojouskovaisilta kovan pointsit.

Ps. Ihan oikeasti. Kuka tojoromuilla haluaa ajaa?

Äänestä
  • No koska Toyota on maailman myydyin niin varmaan aika moni haluaa.

    Äänestä

  • fAktAA-- kirjoitti:

    No koska Toyota on maailman myydyin niin varmaan aika moni haluaa.

    PASKA On hyvää koska 5000000000000000000000000000000 kärpästä syö sitä.

    Äänestä

  • repikää siitä köyhät kirjoitti:

    PASKA On hyvää koska 5000000000000000000000000000000 kärpästä syö sitä.

    Ehkä sinusta mutta ei kaikista. Suomessa vaan tykätään tuulipuku autoista: VW, Toyota ja Skoda.

    Äänestä

  • fAktAA-- kirjoitti:

    Ehkä sinusta mutta ei kaikista. Suomessa vaan tykätään tuulipuku autoista: VW, Toyota ja Skoda.

    tuulipukuautoja ovat Lada, Toyota ja Volga.

    Äänestä

Sieltäpä tuo juttu oli linkistä luettavissa. Mutta Lexusia on suomessa yksityisillä niin harvakseen, että onko niillä lausunnolla laajempaa tilastollista merkitystä. Vai onko haastateltu myös Suomessa Lexus autoilla vieraukevat venäläisetkin.

Äänestä
  • Toyota on paras ja Lexus vaan pyrkyreille tehty kusetus.

    Äänestä

  • Carina II kirjoitti:

    Toyota on paras ja Lexus vaan pyrkyreille tehty kusetus.

    Tollo! jos joskus pääset Lexusen kyytiin niin alat varmaan itkeä ja menet polttamaan Carinasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lexus 1.,Toyota 2. kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/liikenne/2010/09/23/tuulilasi-tutki-tyytyvaisyytta-toyotalle-kaksoisvoitto/201013231/139

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu