Olen varannut lennon Turusta Gdanskiin ja mukaan 1 matkalaukun, epäselväksi jäi voinko ottaa sekä lentolaukun että matkalaukun vai vain toisen?
Ei olisi kiva jättää laukkua kentälle.
Wizzair matkalaukut
4
2818
Vastaukset
- 1 kpl. ilmaiseksi
Matkustamoon AINA max. 1 laukku (huom mitat max. 55x40x20cm) ilmaiseksi. Siis aina, riippumatta otetaanko vielä lisämaksulliset vai ei.
Ruumaan LISÄKSI, vapaaehtoiseksi ja lisämaksusta useampikin laukku, yht. max. 32kg.
Itse opin matkustamaan pelkän lentolaukun kanssa ja sekin riitti, mutta ken haluaa...- anulinukka
On vähän noita meikkejä, hajuvesiä, suihkeita yms jos ymmärrät ja ne on helpompi/pakko laittaa ruumaan.
Soitin tänään Wizzairin as. palveluun ja todella huonolla englannilla sieltä sanottiin että vain yhteensä 1 laukku. ajattelin kanssa että mitä järkeä jos lentolaukku saa painaa 10kg ja matkalaukku 15kg, muuta kuin tuo nesteiden kuljetus.
Kiitos tiedosta, olen itsekin edelleen samalla kannalla. Tuo asiakaspalvelu vain oli ala-arvoista, tosin ehkä tuolla hinnalla ei voi vaatiakaan... - on pakko
anulinukka kirjoitti:
On vähän noita meikkejä, hajuvesiä, suihkeita yms jos ymmärrät ja ne on helpompi/pakko laittaa ruumaan.
Soitin tänään Wizzairin as. palveluun ja todella huonolla englannilla sieltä sanottiin että vain yhteensä 1 laukku. ajattelin kanssa että mitä järkeä jos lentolaukku saa painaa 10kg ja matkalaukku 15kg, muuta kuin tuo nesteiden kuljetus.
Kiitos tiedosta, olen itsekin edelleen samalla kannalla. Tuo asiakaspalvelu vain oli ala-arvoista, tosin ehkä tuolla hinnalla ei voi vaatiakaan...raahata mukanaan???? kaikki pakolliset, lääkkeet ym saa viedä matkustamoon, osan voi ostaa kentältä ja loput kohdemaasta.......mitä pitää raahata suomesta niin että pitää saada ruumaan oma laukku niille?????
- Mirellla Malla
on pakko kirjoitti:
raahata mukanaan???? kaikki pakolliset, lääkkeet ym saa viedä matkustamoon, osan voi ostaa kentältä ja loput kohdemaasta.......mitä pitää raahata suomesta niin että pitää saada ruumaan oma laukku niille?????
nesteet ruumassa, mitä ei mahdu minigripiin niin osta kohdemaasta. Ei niitä viikon matkalla paljon tarvitse mukana olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857545- 1005463
- 2664708
- 484632
- 653342
- 502748
- 552405
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222398Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292362- 412234