Onko kenelläkään tietoa, että pitääkö Massey-Ferguson 575:sta irroittaa polttoainesäiliö, kun vaihdetaan tankkivaruste/koho?
Massey-Ferguson 575 polttoainesäiliön tankkivarusteen vaihto
3
2541
Vastaukset
- jep,jep
varmaankin/muistaakseni. Miksi tarvitsisi säiliötä irroittaa.
- Hemmo Haittaeläin
Kyllä mielestäni tankki pitää irroittaa. Tankkihan on hytin alla rungon vasemmalla puolella ja anturin sisäänmeno on hyvin ahtaasti tankin ja rungon välissä. Suojapanssari otettava ensin ainakin etupäästä irti, takapäästä se on nivelöity. Tankki on kiinni vanteilla ja tippuu sitten alaspäin, kun irroittaa. Kannattaa tyhjentää kokonaan ennen irroitusta. En ole käytännössä tehnyt, joten en osaa tarkemmin sanoa. Tankki kannattaa varmaan samantien putsata muutenkin.
- Anonyymi
Itse vaihdoin anturin tankin ollessa paikallaan vähän ahdasta mut kyllä onnistu 4.8 23.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633802Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091413- 941257
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651054Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58877Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass13871- 38860
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60839Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11837- 65831