Miljonäärien lasten äidit

Aikuiset vastaavat omista valinnoistaan, mutta kuka turvaisi lapsia tuollaiselta moskalta? Onko omilla vanhemmilla oikeus vetää alaikäiset lapset mukaan julkiseen humpuukiin? Yleensä jopa julkkisvanhemmat ymmärtävät suojella lapsiaan julkisuudelta. Lastensuojelulakiin on saatava pykäliä suojelemaan lapsia nykyaikuisten narsistiselta maailmalta. Lapsen terveelle kehitykselle on vaarallista joutua tuollaiseen valheelliseen ja vastenmieliseen ohjelmaan esiintyjäksi.
4555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei se ohjelma näy Espanjassa eikä ne paikalliset siitä mitään ymmärtäis ellei sitä puhuttais päälle Espanjaks

Äänestä
  • Ihanaa saada televisioon synkkien iltojen piristykseksi jotain näin syvällistä aidosti viihdyttävää laatuohjelmaa! Sanavalmis ja hassunhauska juontaja sekä nokkelilla, suorastaan älyllisillä pohdinnoilla höystetyt dokumentoinnit kahden kansainvälisen kaunottaren arjesta ovat ehdottomasti parasta mitä katsojille voidaan tarjota!Kuinka laatutietoisia,vastuullisia,älykkäitä ja kauniita nämä naiset ovatkaan, vaikka ikää onkin vasta ihan vähän yli kolmekymmentä. Syvä elämänviisaus ja kovalla työllä ansaittu omaisuus kertoo näiden naisten pitkäjännitteisestä,raudanlujasta omistautumisesta herttaisten kotihengettärien rooliin. Ihania pullantuoksuisia äippiä!

    Äänestä

Miks Liv on valinnut noin tyhmät ja rumat naiset ko. sarjaan. Taas eilen torstaina nämä savolaiset
esittivät niin perusteellisen tyhmää, että hävetti katso koko ohjelmaa edes sitä kahta minuttia.
Varmaankaan ikinä eivät ennen olle pelanneet tennistä.

Äänestä
  • älykäs olisi moiseen ohjelmaan lähtenyt? Kyllä se tyhmä pitää ollakin, että moiseen suostuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laki turvaksi kirjoitti:

Aikuiset vastaavat omista valinnoistaan, mutta kuka turvaisi lapsia tuollaiselta moskalta? Onko omilla vanhemmilla oikeus vetää alaikäiset lapset mukaan julkiseen humpuukiin? Yleensä jopa julkkisvanhemmat ymmärtävät suojella lapsiaan julkisuudelta. Lastensuojelulakiin on saatava pykäliä suojelemaan lapsia nykyaikuisten narsistiselta maailmalta. Lapsen terveelle kehitykselle on vaarallista joutua tuollaiseen valheelliseen ja vastenmieliseen ohjelmaan esiintyjäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu