Pakolainen Ylivieskasta

Joo no en minäkään kyllä käsitä sitä, että Ylivieskaan tulee joku pakolaisena, mutta sen minä kyllä käsitän aivan mainiosti, että Ylivieskasta lähtee joku pakolaiseksi. Miksiköhän??? Pitää oikein miettiä tätä asiaa nytten!!! Vai pitääkö ?
2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hmm... Oot joko Haapavedeltä tai Kannuksesta?

Äänestä

Itse olen ikäni asunut täällä onnellisena, mitä muuta voi toivoakaan? Oma koti, ihana perhe, mukava työ ja oikea asenne elämään niistä se onni koostu....Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ylivieskassa asunut kirjoitti:

Joo no en minäkään kyllä käsitä sitä, että Ylivieskaan tulee joku pakolaisena, mutta sen minä kyllä käsitän aivan mainiosti, että Ylivieskasta lähtee joku pakolaiseksi. Miksiköhän??? Pitää oikein miettiä tätä asiaa nytten!!! Vai pitääkö ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu