Peugeot jatkui taattua linjaansa ja sijoittui huomattavasti keskiverto autoa huonomminn. Testi on tehty Suomessa, joten siinä on huomioitu Suomen ilmasto.
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/lexus-vankisti-otettaan-suomen-tyytyvaisimpien-merkkina
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/lexus-vankisti-otettaan-suomen-tyytyvaisimpien-merkkina
Vastaukset 6
Vanhimmat
Opettele ensiksi ajamaan oikealla autolla (ei Tojolla tai muulla japsilla), sitten lukemaan ja lopuksi kirjoittamaan yhdyssanatkin.
Kaikki testit & vertailut ovat maksettuja. Peugeot ei ole vuosiin sponssannut maailman autolehtiä.
Nimimerkki tietoa aiheesta löytyy.
Kyl niis vanhois pögöis on vaan paljoo vikoja,mul yhdellä tutul sellanen,pikku vikaa vallan perkeeelees,hyvä jos ilma pysyy renkaas.
Kuvaa ihmisen älykkyyden tasoa, kun kertoo jonkun merkin pärjänneen huonosti testissä, niin ruvetaan haukkumaan asiasta informoijaa, ei autoa.
Tällaisen henkilön älykkyysosamaarä on 10 tai vähemmän.
autokötöstykset ovat kyllä autoilun häpeäpaaluja: pitkään ovat väsänneet eivätkä vielä osaa, viisammat olisi jo lopettaneet moisien romujen räpöstämisen ihmisten kiusaksi: aina niihin joku täysin tekniikasta mitään tietämätön nuudelinsyöjä erehtyy..
Minulla on tälläkin hetkellä kaksi pösöä, enkä tajua ajavani paskoilla. (407HDI ja 406HDI)
Vanhemmassa alkaa 500.000 tulla täyteen, mutta ei se mistään näy eikä tunnu. Uudempi on vasta 50.000 ajettu sedan.
On tallissani ollut useita Toyotia, Mitsuja, Opel, Volkkari, Suzuki. 406HDI on kuitenkin omistamistani autoista tarjonnut ylivoimaisesti eniten kilometrejä. Kenties ihan siitä syystä tallissani on myös pikkudieselillä varustettu 407.
Peugeot 308 toiseksi luotettavin saksan katsastustilastoissa 1v-3v.Kts iltasanomat.