Kolivaara joulukuussa pihalle

Huumerosvo Lusu Ahlqvistin murhaaja Kolivaara on huhujen mukaan pääsemässä koevapauteen joulukuussa. Pienellä kakulla selvisi, jos pitää paikkansa.
111013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kolivaara tuskin tulee olemaan pitkäikäinen mies siviilissä, sillä se idiootti osaa sekoittaa asiansa kunnolla jatkuvasti...

Äänestä
  • lusun tunsit niin tiedät varmasti miksi sai kuulaa? sitä saa mitä tilaa, kv:llä ei hätää..

    Äänestä

Lusulla oli Lahdessa todella hyvä kuntosali akoinaan. Sinne sai jotkut harvat mukavalla hinnalla puolivuotismaksun, kun taas toisille se oli narmaali. Sali oli kaipinpuolin tyylikäs sekä laitteiltaan uudenaikainen. Kävijöinä Suomen silloista bodarieliittiä. Sellä oli viherkasveja antamassa kodikkuutta. Liikemiehenä Lusu möi salin eteenpäin.

Äänestä
  • Mikä sali oli kyseessä? Onko edelleen toiminnassa?

    Äänestä

Näyttää olevan tos raiskaus jutus messis tosi järkee piripäis

Äänestä

oho! kenen huumeet se lusu varasti? voi vidu.

Äänestä
  • Eiks raiskaajat olekkaan enää alinta kastia vankilassa? niin aina puhutaan. No en mä ole oikein tohon koskaan uskonutkaan.

    Äänestä

Mikähän tää Piri on muuten miehiään? Ei nimi miestä...

Äänestä
  • IS:n keskusteluissa joku väitti, että ois puukottanu kolmea ihmistä Hyvinkäällä, mut siinä ei ainakaan kuolonuhreja (kai?) tullu. En sitten tiedä onko toi känni puukotus nyt niin iso meriitti, että sillä noihin järjestöihin pääsis vai onko jotain muutakin taustaa. Siis ihan nuoren miehen humalainen päähänpisto ilmeisesti ollut toi puukotus mitä nyt netistä sain tongittua.

    Äänestä

Olisi hienoa jos joku isompi alamaailman tekijä ottaisi kantaa onko tollainen raiskaus oikein ? Onko periaate perheen jättämisestä kostoasioissa rauhaan vain pelkkä myytti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko totta? kirjoitti:

Huumerosvo Lusu Ahlqvistin murhaaja Kolivaara on huhujen mukaan pääsemässä koevapauteen joulukuussa. Pienellä kakulla selvisi, jos pitää paikkansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu