tietoa tai kokemusta Kaija Pyörälästä. Itse olen pari kertaa ollut hänen asiakkaanaan, mutta mitään ei ole tapahtunut vaikka hänen toisestakin tapaamisestaan on jo varmasti pian viisi vuotta.
Kalliskin oli, joten tuntuu turhauttavalta. Tosin aivan mahtavia tulevaisuuden kuvia hän ennusteli, mutta ikävä vain, ettei mikään niistä ole toteutunut
Kalliskin oli, joten tuntuu turhauttavalta. Tosin aivan mahtavia tulevaisuuden kuvia hän ennusteli, mutta ikävä vain, ettei mikään niistä ole toteutunut
Vastaukset 22
Vanhimmat
Eikä kukaan tosiaankaan tiedä mitään Kaija Pyörälästä, onko kenellekään toteutunut hänen ennustuksensa?
Hänestä ei ole tietoa mutta osaako kukaan kertoa ja onko tietoa selvännäkijä Ellasta vastaa puhelimen välityksellä???
Mitä tarkoitat,et kai sinä tosissaan väitä uskovasi noihin ennustuksiin?!
Ihmisen elämä on sellaista miksi sen itse tekee,eikä sitä kukaan toinen voi päättää tai tietää siitä yhtään mitään.
Jos melkoinen summa selvänäöstä peritään, niin kyllä pitäisi joku kohtuus olla, onko kykyjä vai ei?
Huijareita on tuolla alueella paljonkin pilaamassa hyvien, mutta harvinaisten ennustajien taitoja. Kyllä mielistellen ilmeisesti puhutaan rahan toivossa, mutta vastinetta ei ole isollekaan rahalle.
Eräs tietämäni messuilla usein siintyvä "ennustaja" jolla todellisuudessa ei ole minkäänlaisia kykyjä ennustajaksi, naureskellen kertoilee "uskotuille" tutuille, kuinka ihmisiä on helppo huijata, siksi hänen palkkionsa ovat niin suuret.
Varovainen pitää olla näiden tähtiterapioitsijoiden kanssa!
Mutta haluaisin todella tietää Kaija Pyörälästä, koska on monia, jotka kuulemani mukaan luottavat häneen!
Onkohan tämä sama joka ottaa Oulussa vastaan? Asuu kestilässä. En muista nimeä tarkkaan. Kuulostaa jotenkin tutulta. Minulle ei kyllä tiennyt juuri mitään.
Asuu jossain siellä Oulun suunnalla, mutta kiertää muuallakin ennustelemassa, mm. täällä etelämmässä Suomea!
Melkoisen isokokoinen ihminen.
Iso oli ja tummat pitkät hiukset. Ehkä joillekkin tietää tarkemmin, mutta minulle ei tiennyt. Tai sitten olen valinnut sen toisen tien. Lapsenlapsesta povasti tyttöä, mutta kyllä se poika näyttää olevan. Omia häitäkin olisi pitänyt juhlia jo vuosia sitten, mutta miestä ei ole vieläkään löytynyt. Mistä temponee noita juttuja. Voi olla että vietän vaan niin tapahtumaköyhää elämää että povarinkin täytyy säveltää omiaan.
että kenellekään ei voi ennustaa pyynnöstä. Itse olen hyvin herkkävaistoinen mutta nämä asiat tulevat aivan yllättäen mieleen eikä niitä voi käskeä, pyytää eikä ennakoida vaan tulevat kuin salama kirkkaalta taivaalta. Hyvin nöyrä olen näiden asioiden suhteen. Kannttaa säästää vähät rahansa eikä syytää niitä huijareille. Omaa vaistoaan ja intuitiotaan kannattaa kehittää. Siitä hyötyy enemmän.
http://www.google.fi/search?hl=fi&source=hp&q=Kaija Pyörälä&btnG=Google-haku&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
Valitse itse.
Minulle Pyörälä ennusti yllättävää perintöä, jota ei ole kuulunut. Suuret häätkin olisi hänen mukaansa ollut tiedossa. No, "häät" oli, sellaiset pienet vihkiäiset maistraatissa, jossa ei ollut muuta kuin vihkiseremonian pakolliset henkilöt.
Myös häämatkaa hän ennusti kauaksi ja useita muitakin matkoja. Mikään ei ole toteutunut, sillä puolisoni ei halua edes nousta lentokoneeseen.
Muitakin juttuja hän ennusteli parisuhteestamme, mutta voi kauhistus, aivan päinvastoin kävi.
Vilkaisin noita linkkejä ja vaikuttaa kovin samanlaisilta nuo ennustukset toisillekin. Tosin paljonhan meille elämässämme tapahtuu samankaltaisia asioita. Ikävä vain, ettei kohdallani hänen ennustuksensa voi toteutua. Nyyh!
Harmittaa vieläkin, sillä rahat menivät kankkulan kaivoon. Muuten ei harmita, vaikka ennustukset eivät toteutunetkaan. Liian kaukaa haettuahan ne olivatkin.
Pyörälällä on tapana maalailla ilmeisesti huimaavia kuvia, joilla ei ole mitään mahdollisuuttakaan toteutua, ellemme elä satumaailmassa.
Olen soittanut ennustajakristiinalle ja ollut todella tyytyväinen, hämmästyttävän tarkasti ennustaa. Vaikuttaa savon suunnalla.
Jos haluat maksaa kovin siitä, että joku maalailee mahtavia kuvia tulevaisuudestasi, niin maksa minulle. Et ainakaan pettyisi hienoihin haaveiluihin. Mikään ei varmasti toteutuisi, mutta väliäkös sillä jos se itsetuntoa nostaa.
Hei
Olen itse käynyt Pyörölällä, ja tiedän viisi muutakin ihmistä joka hänellä on asioinut. Pyörölä tiesi omalla kohdallani asioita tarkalleen yllättävän muuttoni, työni sekä mieheni työn. Paljon asioita meni oikein menneisyydestä, nykyhetkestä ja läheisteni luonteenpiirteistä. Lähitulevaisuuden hän onnistuin täysin oikein ennustamaan. Muusta tulevasta en vielä edes tiedäkkään, vaikkakin aika yllättäviä asioita kertoikin.
Myös ainakin näillä kolmella muulla on ennustukset mennyt toteen; hautajaiset, kuolemat, perinnöt ja sairaudet sekä lasten syntymät ja sukupuolet. Itse olen ajatellut meneväni uudelleen hänelle.
Mistähän voi johtua, ettei ennustukset toteudu kuin vain joillekkin? Toki olisin toivonut Pyörälän ihanien ennustusten toteutumista, mutta ei ole enää mahdollista.
Olen kyllä miettinyt mennä hänelle uudelleen kuullakseni, mitä hänellä nyt olisi sanottavaa, kun kaikki ennustukset meni aivan poskelleen. Mutta mitäpä maksaa lisää vielä tyhjästä.
Käsitän kyllä, kuinka mukavaa on kuunnella jutustelua, jossa maalaillaan mahtavia kuvia tulevaisuudesta. Siksi monet menevät uudelleen rahatukun kanssa, kuullakseen jälleen illuusioita, jotka eivät kenties koskaan toteudu.
Hyvä, jos olet tyytyväinen Pyörälään. Kerro terveisiä kun tapaat hänet pettyneeltä asiakkaalta.
ole tyytyväinen Kaijalla käymiseen. Olen käynyt kahdesti ja molempina kertoina kertonut asioita tapahtuvaksi jotka ovat myös toteutuneet. Olen myös käynyt Päivillä ja Kaarinalla, eivät mielestäni niin paljon tienneet kuin Kaija. Suosittelen Pyörälän Kaijaa kyllä kaikille, kannattaa maksaa jos saapuu paikkakunnalle.
Marianna Karell. Ei ota vastaan eikä opasta puhelimitse mut tekee aika perusteellisen kirjallisen tulkinnan. Hän ei sano et löydät sellaisen ja sellaisen miehen tai joku kuolee ensi kuussa tms. mut näkee yllättävän hyvin mitä sun elämässä tapahtuu, millaisia voimia siinä vaikuttaa ja mitä sun pitää tehdä. Hän voi auttaa ennen muuta sellaisia jotka etsii neuvoja elämänsä suunnassa tai jossain tilanteessa. Eikä ole kallis tosiaankaan.
Mä olen käynyt kerran Kaija Pyörälällä ja voin sanoa, että mikään siitä mitä hän mulle kertoi ei ole toteutunut ja aikaa on kulunut reilut 12 vuotta. Mä en kertonut hänelle mitään kun menin, sanoin vaan että katso yleisesti ottaen elämä. Ei hän oikein osannut mulle mitään edes sanoa, todella yleispäteviä asioita, jotka voi tapahtua ihan kelle vaan ajan kuluessa.
Aika moni puhelinennustaja ja henkkoht tapaamisessa ennustava kyllä luotaa sitä asiakasta erittäin tarkasti ja kertoo enimmäkseen mitä ihminen haluaa kuulla. Huomaamattaan ihmiset kertovat näille "ennustajille" itse elämästään. On ollut monia tilanteita elämässä, jossa itsekin olisin voinut toimia "ennustajana" ja kertoa ihmiselle että tossa asiassa käy näin. Myöhemmin on osoittautunut todeksi.
Monet puhelinennustajat toimii ihan silkkana kotiterapeuttina ihmisille jotka tuntee olevansa jotenkin hukassa ja keräävät näiltä toistuvasti soittelevilta ihan älyttömät rahat. Tätä tuo Karell kuulemma haluaa välttää.
Syksy tulee ja tarve hyvään ennustajaan sen myötä. Olisko jollain tuoretta kokemusta jostain, siis sellasta jota vois suositella?
Ennustan että tälläkin palstalla käy näissä "kuka on hyvä ennustaja" keskusteluissa kyseisiä ennustajia itse vähän promottamassa itseään. ;)
Jos joku kallis ennustaja olisi oikeasti ennustaja, pystyisi näkemään asioita tulevaisuuteen tuosta vain, niin luulisi ettei kyseinen henkilö tekisi teidän pienillä säästöillänne enää siinä vaiheessa mitään.
Näkijän lahjat omaava ei voi hyödytää taitoaan itsensä hyväksi. Se on aina tiedetty! Näen itse tulevia asioita, mutta en sitä lahjaa julkisesti esittele enkä kellekään ennusta. Olen tavannut edesmenneen ja siitä tiedän,että esim. henkimaailma on olemassa.Myös useat sukulaiset ja tuttavat ovat kertoneet tavanneeensa henkiolentoja,enkeleitä tai miksi heitä haluaa sanoakaan. Olen järkevä ja korkeakoulutettu henkilö, mutta kaikkea tässä maailmassa tapahtuvaa ei tiedekään pysty selittämään valitettavasti. Toki niitä vilpillisiä rahastajiakin tältä saralta löytyy....
Ennustaja Kristiinasta minulla on todella hyvä käsitys. Emme ole tavanneet koskaan, mutta jo puhelimessa tiesi hyvin asioita ja läheisteni etunimiä tuli useita aivan oikein, joista hän minulle kertoi.
Hieno ja lämmin ihminen joka todella tietää.
Ennustaja Kristiina asuu Savossa.
Olenkin miettinyt, onko Kristiina kenties edesmenneen Oljanderin tytär? Oljander oli Kuopiosta ja hän vasta oli todellinen näkijä. Vuosikymmeniä sitten siskoni kävi hänen luonaan, ja on vieläkin ihmeissään, kuinka Oljander voi tietää asiat niin hyvin ja prikulleen. Kuulin, kuinka hänen tyttärensä mahdollisesti jatkaa äitinsä työtä. Olisikohan Kristiina tämä hänen tyttärensä?
Pyörälällä kävin nuorena 80-luvulla. Tuolloin povattua suurehkoa rahasummaa odottelen vieläkin. Materiaan liittyvät asiat eivät osuneet kohdilleen eikä ulkomaille ole muutettu väliaikaisestikaan. Toisaalta perheeseen liittyvät asiat ovat siltä osin oikein, että näki minun olevan myöhään vakiintuvaa tyyppiä ( edelleen sinkku ), mutta elämäni tärkeimmän ihmissuhteen eli poikani syntymää hän ei mielestäni nähnyt. Ammattihaaveeni suuntautuivat tuolloin luovalle alalle ja vasta 20 vuotta myöhemmin löysin lappusen johon olin ennustukset kirjoittanut ylös ja sitten lapun unohtanut, jossa lukee minulla olevan parantamisen taidon. Olen lääkäri.
Ehkä ennustuksista saa jonkinlaista lohtua tai suuntaa, mutta lopultakin teemme itse valintamme. Niitä valintoja emme voi sälyttää kenenkään muun niskoille, edes selvännäkijöiden.